Karabin JP Enterpries JP-15 Hunter Ready Rifle 6,5 Grendel

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: RR-JP-15 6.5GHRR
  • Producent: JP Rifles
  • Dostępność: Niedostępny online Niedostępny online
  • szt.
  • 16 900,00 zł 9 990,00 zł
  • Niedostępny

JP Enterprises

Na wewnętrznej stronie pudła, w którym jest zapakowany futerał z karabinem JP 15 znajdujemy dużą nalepkę podpisaną przez założyciela JP Enterprises – Johna Paula:

To nie jest po prostu karabin. To jest JP. To jest uosobienie karabinu – wymyślony i zaprojektowany przez profesjonalistów żeby spełnić ich oczekiwania. Nie pytaliśmy ile to może kosztować, ale jak dobrze może funkcjonować, jak precyzyjny może być i jak skonstruowany. Robimy każdy karabin jak gdyby nasze życie od niego zależało, ponieważ gdzieś, kiedyś Twoje życie może zależeć od JP.

Wielu doświadczonych strzelców często mówi, że w broni JP jest coś magicznego. John Paul w latach 90. przeanalizował i doskonale zdiagnozował sytuację platformy AR. Mały sens miały radykalne modyfikacje dobrej konstrukcji i robienie z niej, jak z AK, kolejnych galili czy beryli. Podstawą była jakość i współpraca zespołów karabinu. Broń jest szczególnym zespołem części poddawanych wyjątkowym obciążeniom dynamicznym i pracującym w wyjątkowo złych warunkach. JP tak dopracował zespoły kinematyczne AR, że funkcjonują dokładnie tak, jak powinny. Nic więcej. Oczywiście, mamy dostęp do dowolnych konfiguracji, różnych zespołów spustu, urządzeń wylotowych, radiatorów lufy, osłon itd., jednak nie zmienia to istoty rzeczy – każda kompilacja pracuje świetnie. Nie wiemy dlaczego, oprócz widocznej jakości nie ma w nich nic szczególnego, a strzelanie jest inne – bardziej „gładkie, miękkie” i skuteczne. Być może na tym polega magia JP.

Paradoksalnie, koncepcja wojskowego karabinu AR zatoczyła koło i poprzez strzelectwo sportowe wróciła do zastosowań służbowych. Bojowy AR stał się lepszy. John Paul projektuje najlepszą broń do sportu. Nikt nie osiągnął tak wiele doskonaląc to, co było już całkiem dobre w czasach Eugene Morrisona Stonera. W dodatku zrobił to tak, że zespoły są dostosowane do specyfikacji militarnej i mogą współpracować z częściami innych producentów w ramach ściśle zdefiniowanego standardu.

JP 15 Hunter w kalibrze 6,5 Grendel. Najlepsza lufa JP Supermatch Light Contour 18" z gwintem 1:8, trochę nadmiarowym do celów łowieckich radiatorem i niewielkim urządzeniem wylotowym Small Frame Compensator – jest poza wszelką dyskusją. Regulowana kolba Magpul, chwyt pistoletowy JP i osłona lufy MK III Rapid Configuration Hand Guard XL gwarantują ergonomię na poziomie aera sygnowanego przez Johna Paula i jego JP Enterprises. Stosunkowo mała masa i dobra manewrowość sprawdzi się w każdych warunkach. Na komorze zamkowej mamy do dyspozycji odcinek szyny picatinny umożliwiający zamontowanie optyki. Jeśli będziemy używać broni do zawodów, strzelań na większe odległości, lub w innych warunkach, możemy na łożu montować dowolne wyposażenie dodatkowe. W JP 15 Hunter zastosowano system LMOS – lekkie suwadło z urządzeniem powrotnym Silent Captured Spring i regulowanym blokiem gazowym.

JP 15 Hunter 6,5 Grendel znalazł się na pograniczu trzech różnych światów: wojska, sportu i łowiectwa. 

Istnieje możliwość złożenia karabinka według wytycznych klienta, z podzespołów oferowanych przez firmę JP.

Masa: 3,3 kg
System gazodynamiczny: bezpośrednie odprowadzenie gazów na suwadło (di)
Kaliber: 6.5 Grendel
Gwint: 1/8
Urządzenie wylotowe: small frame compensator
Profil lufy: light contour
Lufa: jp supermatch
Blok gazowy: niskoprofilowy
Rozpraszacz ciepła: jp thermal dissipator
Łoże: mk iii rapid configuration hand guard xl
Materiał szkieletu: stop aluminium
Kolba: magpul acs stock, flat dark earth
Chwyt: magpul miad, flat dark earth
W zestawie: zestaw akcesoriów jp
Gwarancja: 2 lata
Zastosowanie: Strzelectwo sportowe, Strzelectwo długodystansowe, Myślistwo