Karabin JP Enterpries JP-15 Hunter Ready Rifle kaliber 6.5 Grendel

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: RR-JP-15 6.5GHRR
  • Producent: JP Rifles
  • Dostępność: Niedostępny online Niedostępny online
  • szt.
  • 16 900,00 zł 9 990,00 zł
  • Niedostępny

JP-15 6.5G Hunting Ready Rifle

Seria karabinów Ready Rifle to broń w konfiguracji najbardziej popularnej z asortymentu JP. W ofercie znajdują się karabinki z przeznaczeniem sportowym, taktycznym oraz myśliwskim w najlepszej specyfikacji oraz na najlepszych podzespołach jak na JP przystało. Dzięki programowi Ready rifle znacznie zmniejszono czas oczekiwania na zamówioną broń.

JP-15 6.5G Hunting Ready Rifle to wyjątkowy karabinek, w którym firma JP użyła szereg unikatowych rozwiązań:

 

Low Mass Operating System (LMOS™)

Podczas strzelania suwadło ze względu na specyfikę pracy generuje tzw. odrzut/podrzut broni. Im cięższe suwadło tym efekt odrzutu/podrzutu jest większy. Założeniem konstruktorów JP Rifles podczas projektowania suwadła było maksymalne zmniejszenie masy przy jednoczesnym utrzymaniu a nawet zwiększeniu wytrzymałości. Efektem ich prac jest Low Mass Operating System (LMOS™). Suwadło zostało maksymalnie odchudzone w obszarach gdzie było to możliwe. Użyto specjalnych, wzmocnionych materiałów oraz zmodyfikowano kształt tak aby odpowiednio zwiększyć wytrzymałość. Zrezygnowano z ząbkowania pod dopychacz zamka, który i tak nie jest używany w strzelaniu sportowym. LMOS jest w pełni standardowe jeśli chodzi o wymiary dzięki czemu może być stosowany w każdej broni AR15 w standardzie MILSPEC. Powierzchnia suwadła (QPQ Black Finish lub Polished Finish) pozwala na poprawienie płynności pracy dodatkowo ułatwiając proces czyszczenia.

 

JP EnhancedBolt

Zamek produkowany przez firmę JP mimo, że wykonany jest w standardzie MilSpec i pasuje do każdego AR`a to prezentuje zupełnie inną jakość. Przede wszystkim do jego produkcji użyto dużo wytrzymalszego materiału SAE 9310 co maksymalnie zwiększa jego trwałość. Dodatkowy materiał wokół cam pin hole eliminuje słaby punkt zamka gdzie przy standardowych rozwiązaniach czesto dochodziło do pęknięć. Zmodyfikowany kształt rygli zmniejsza zużycie oraz poprawia płynność blokowania/odblokowywania zamka. Poprawione Ejector oraz Extractor eliminują ryzyko wystąpienia zacieć podczas wyrzucania łusek. Ulepszone pierścienie gazowe minimalizują tarcie w trakcie pracy zamka a także zapewniają szczelność systemu dużo dłużej niż standardowe pierścienie.

 

JP Compensator

Kompensator JP to urzadzenie wylotowe, którego zadaniem jest redukcja efektu odrzutu/podrzutu broni podczas strzelania. JP Compensator jest efektem prac inżynierów na bazie wieloletniego doświadzenia, które pozwoliło zaprojektować urządzenie najlepsze w swojej klasie. Kompensator niemal całkowicie redukuje podrzut/odrzut broni co już na starcie daje nam przewgę nad konkurencją podczas szybkiego oddawania dubletów.

 

Silent Captured Spring

Każdy kto strzelał ze standardowego AR`a wie jak irytujący potrafi być dźwięk wydawany przez sprężynę buffer`a... Firma JP w swoich karabinach stosuje unikatowe, opatentowane rozwiązanie Silent Captured Spring gdzie sprężyna nie dotyka na całej swojej długości Buffer Tube dzięki czemy nie wydaje przeraźliwych dźwięków i zdecydowanie poprawia odczucia podczas strzelania. Dodatkowo w połączeniu z suwadłem LMOS™ sprawia, że praca całego systemu jest płynna, wręcz aksamitna. 

 

Cechy:

Komora zamka - Mil-spec forged 7075 upper/lower receiver set, osłona spustu Magpul MOE 

Wykończenie komory - Matte Black

Lufa - 6.5 Grendel JP Supermatch™ barrel, 18" light contour, 1:8 twist, Thermo-Fit™ installation

Wykończenie lufy - Tactical finish

Urządzenie wylotowe - Small-frame compensator

Kaliber - 6.5 Grendel

Kolba - Magpul ACS stock, Flat Dark Earth

Chwyt pistoletowy - Magpul MIAD, Flat Dark Earth

Łoże - MK III Rapid Configuration Hand Guard, XL length, Flat Dark Earth Cerakote with JPHG-SM QD sling mount

Spust - 1,6kg - 1,8kg

Waga - 3,3kg

 

 

Istnieje możliwość złożenia karabinka według wytycznych klienta, z podzespołów oferowanych przez firmę JP.