Karabinek Stag Arms 15 Super Varminter Rifle

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1STAG-800003
  • Producent: Stag Arms
  • Kod producenta: STAG800003
  • Dostępność: Niedostępny online Niedostępny online
  • szt.
  • 5 690,00 zł
  • Niedostępny

STAG ARMS

Dzisiaj w Polsce, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, Stag Arms jest jedną z najlepiej sprzedających się marek broni. Karabiny Staga są znane ze swojej trwałości i bezawaryjności. Są oceniane przez użytkowników jako proste, łatwe w obsłudze i przede wszystkim niezwykle wytrzymałe. Stag Arms z siedzibą w New Britain w stanie Connecticut wyróżnia przede wszystkim własne, rozległe zaplecze produkcyjne. 80% elementów broni jest produkowanych samodzielnie, dzięki czemu firma ręczy za jakość nie tylko całości produktu, ale także jego podzespołów oraz pracę całego układu. Stag Arms, zgodnie z przyjętym założeniem, dostarcza gotowy karabin, dzięki temu klient może przysłowiowo „wyjąć go z pudła” i spróbować swoich sił na strzelnicy. Polscy strzelcy, realizując swoją pasję, otrzymują wyjątkowe gwarancje, pełne wsparcie serwisowe, dostępność części i wyposażenia opcjonalnego.

Karabin STAG 15 Super Varminter 6.8 pozwala na uzyskanie maksymalnego skupienia dostępnego dla platformy AR15. Jest wyposażony w komorę 6.8 SPC, 20" lufę wykonaną z stali nierdzewnej 410 o gwincie, pełne suwadło M16, 11 stopniową koronę, łoże samonośne i chwyt pistoletowy Hogue oraz kolbę Magpul.

Jest to karabin precyzyjny o potężnej lufie i dopracowany w szczegółach. 

Stag Arms 15 Varminter jest przeznaczony do polowania na drobną zwierzynę i w sposób wynikający z tego – do strzelań sportowych na średnie odległości. 

Stag Varminter jest ciężki. Lufa 20” z prawie calową średnicą powoduje, że w zasadzie można z niego strzelać tylko ze stabilnych pozycji. I w tych sytuacjach przydaje się okrągła w przekroju osłona łoża Hogue. Jest wygodna w każdym wymuszonym układzie dłoni i dodatkowo pokryta doskonale fakturowaną powłoką gumową. Trudno o lepsze rozwiązanie, chociaż prosta rura handguardu jest znana i ceniona, to Hogue dodał do niej powierzchnię zupełnie zmieniającą kontakt z karabinem.

W karabinie zastosowano podstawowy system bezpośredniego przekazywania gazów na suwadło DI. Bez regulacji. Rozwiązanie sprawdzone od dziesięcioleci. W ten sposób dysponujemy stałą, powtarzalną energią wynikającą z użytej amunicji. Ważną sprawą balistyki przejściowej jest korona lufy i precyzja jej wykonania. Stag przyjął 11°, wartość uznawaną za standardową, gwarantującą dobre rozproszenie gazów za pociskiem boat tail. W broni precyzyjnej warto mieć świadomość wagi tego zagadnienia.

Stag Arms większość elementów broni produkuje u siebie. Dzięki temu ma bezpośredni wpływ na jakość zespołów i w konsekwencji na pracę całości. Za tym idą gwarancje i co ważne – gwarancja skupienia na poziomie ½ MOA. Stag Arms „wycisnął” z AR wszystko, co można, aby osiągnąć maksymalną skuteczność (celność) i niezawodność broni. Po prostu zrobił dobry karabin precyzyjny. Ze wszystkimi jego zaletami i ograniczeniami (masa, wielkość, wyważenie). Powstała broń wypełniająca przestrzeń pomiędzy AR typu M 4 a sztucerami i kalibrem .50 – broń wyspecjalizowana.

 

Specyfikacja

Masa: 3.5 kg
Kaliber: 6.5 SPC II
Długość: 100 cm
Gwint: 1/11
Komora: saami spec ii
Urządzenie wylotowe: korona 11 degree target crown
Profil lufy: heavy barrel
Materiał lufy: stal nierdzewna 410
Blok gazowy: niskoprofilowy
Zastosowanie: Strzelectwo rekreacyjne, Strzelectwo sportowe, Strzelectwo długodystansowe
Łoże: 16.5" sl quad m-lok
Szkielet: kuty mil-spec
Materiał szkieletu: aluminium 7075 t6
Wykończenie szkieletu: anodowanie typ iii
Materiał zamka: stal narzędziowa 158
Wykończenie zamka: powłoka fosforanowo manganowa
Suwadło: m16
Materiał suwadła: stal narzędziowa 8620
Wykończenie suwadła: chromowana komora gazowa, chromowany klucz gazowy, powłoka fosforanowa
System gazowy: Rifle
Napinacz: standardowy mil-spec
Kolba: magpul fixed rifle stock
Urządzenie powrotne: bufor a2, sprężyna a2
Mechanizm spustu: dwustopniowy stag 2 stage trigger | pierwszy stopień 0.9 kg drugi stopień 1.58 kg
Chwyt: hogue pistol grip
Bezpiecznik: standardowy mil-spec
W zestawie: instrukcja obsługi, jeden magazynek
Gwarancja: 2 lata