Karabinek Armalite Eagle Arms M4

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1ARM-15EAM4
  • Producent: Armalite
  • Kod producenta: 15EAM4
  • Dostępność: Niedostępny online Niedostępny online
  • szt.
  • 3 190,00 zł
  • Niedostępny
Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Armalite, czyli firma, która opracowała karabinek AR-15 (czyli Armalite Rifle model 15), od którego zaczęły się wszystkie „cywilne AR” jest także producentem serii Eagle Arms, w skład której wchodzi Eagle M4. To budżetowy karabinek AR nawiązujący do wojskowego M4, przeznaczony przede wszystkim do strzelań rekreacyjnych oraz dla strzelców „taktycznych” zainteresowanych bronią o czysto wojskowym rodowodzie.
Eagle M4 ma znane z wojskowego odpowiednika: kolbę, chwyt pistoletowy, charakterystyczne łoże oraz chwyt transportowy z umieszczonym w nim, regulowanym przeziernikiem. Jest on zamocowany na komorze zamkowej typu flat top z integralną szyną MIL-STD-1913 na górnej powierzchni. Broń ma także znaną z M16/M4 muszkę z trójkątną podstawą oraz zaczep do mocowania bagnetu. Podobnie jak w wojskowym odpowiedniku wyglądają także manipulatory Eagle M4, z jednostronnym bezpiecznikiem. Ciężka, 16-calowej długości lufa zakończona jest klasycznym urządzeniem wylotowym typu A2 stosowanym w broni wojskowej.

Armalite Eagle M4 stanowi świetną broń na początek przygody ze strzelaniem – nadaje się do strzelania już po wyjęciu z pudełka, bez modyfikacji i dokupowania przyrządów celowniczych, ale stanowi także bardzo wdzięczny obiekt do modyfikacji dostosowujących broń do potrzeb i rosnących możliwości jej użytkownika.

Masa: 3 kg
Długość: 82 cm kolba zsunięta, 90 cm kolba rozsunięta
Kaliber: .222 remington
Gwint: 1/8
Urządzenie wylotowe: tłumik płomienia a2
Długość lufy: 16"
Profil lufy: heavy barrel
Lufa: .750"
Materiał lufy: stal chromowo molibdenowa
Blok gazowy: muszka a2
Muszka: muszka a2
Przeziernik: zintegrowany w chwycie transportowym a3
Łoże: termoplastyczne z rozpraszaczem ciepła
Zamek: mil-spec
Suwadło: m16
System gazowy: Carbine
Kolba: rozsuwana 6-pozycyjna mil-spec
Mechanizm spustu: jednostopniowy mil-spec
Chwyt: a2
Bezpiecznik: standardowy mil-spec
W zestawie: instrukcja obsługi, jeden magazynek, pudełko kartonowe
Gwarancja: 1 rok
Zastosowanie: Strzelectwo rekreacyjne, Strzelectwo sportowe, Strzelectwo bojowe, Myślistwo