Karabinek JP Enterprises JP-15 PL

  • 13 490,00 zł
  • Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o wypełnienie formularza pod przyciskiem "Zamów".

    Zamów

JP Enterprises

Na wewnętrznej stronie pudła, w którym jest zapakowany futerał z karabinem JP 15 znajdujemy dużą nalepkę podpisaną przez założyciela JP Enterprises – Johna Paula:

To nie jest po prostu karabin. To jest JP. To jest uosobienie karabinu – wymyślony i zaprojektowany przez profesjonalistów żeby spełnić ich oczekiwania. Nie pytaliśmy ile to może kosztować, ale jak dobrze może funkcjonować, jak precyzyjny może być i jak skonstruowany. Robimy każdy karabin jak gdyby nasze życie od niego zależało, ponieważ gdzieś, kiedyś Twoje życie może zależeć od JP.

Wielu doświadczonych strzelców często mówi, że w broni JP jest coś magicznego. John Paul w latach 90. przeanalizował i doskonale zdiagnozował sytuację platformy AR. Mały sens miały radykalne modyfikacje dobrej konstrukcji i robienie z niej, jak z AK, kolejnych galili czy beryli. Podstawą była jakość i współpraca zespołów karabinu. Broń jest szczególnym zespołem części poddawanych wyjątkowym obciążeniom dynamicznym i pracującym w wyjątkowo złych warunkach. JP tak dopracował zespoły kinematyczne AR, że funkcjonują dokładnie tak, jak powinny. Mamy dostęp do dowolnych konfiguracji, różnych zespołów spustu, urządzeń wylotowych, radiatorów lufy, osłon itd., jednak nie zmienia to istoty rzeczy – każda kompilacja pracuje świetnie. Nie wiemy dlaczego, oprócz widocznej jakości nie ma w nich nic szczególnego, a strzelanie jest inne – bardziej „gładkie, miękkie” i skuteczne. Być może na tym polega magia JP.

Paradoksalnie, koncepcja wojskowego karabinu AR zatoczyła koło i poprzez strzelectwo sportowe wróciła do zastosowań służbowych. Bojowy AR stał się lepszy. John Paul projektuje najlepszą broń do sportu. Nikt nie osiągnął tak wiele doskonaląc to, co było już całkiem dobre w czasach Eugene Morrisona Stonera. W dodatku zrobił to tak, że zespoły są dostosowane do specyfikacji militarnej i mogą współpracować z częściami innych producentów w ramach ściśle zdefiniowanego standardu.

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Najnowsza i wyjątkowa odsłona wysokiej jakości karabinka JP Enterprises, dostępna wyłącznie u nas i zrobiona na nasze zapotrzebowanie.

Karabinek JP 15 PL jest dedykowany do strzelców o zacięciu taktycznym, dla których „standardowe” JP wyposażone w charakterystyczne, okrągłe łoże stanowiły ograniczenie ze względu na zastosowany system mocowania dodatkowego wyposażenia. Bazuje ona na śrubach wkręcanych w łoże i ogranicza możliwość stosowanych dodatków wyłącznie do JP lub stosowanie przejściówek, które z kolei zwiększają masę i rozmiary broni. Wychodząc naprzeciw potrzebom strzelców taktycznych, wspólnie z firmą JP, skonfigurowaliśmy karabinek wyposażony w unikalne łoże JP, ale wyposażone w system mocowania M-LOK, kształtem zbliżone do popularnych łóż karabinków AR. Na górnej powierzchni łoża wykonana jest szyna Picatinny, dzięki czemu użytkownik zyskuje dodatkowe miejsce do mocowania akcesoriów.

Nowe łoże charakteryzuje się bardzo niskim profilem, dzięki czemu zapewnia wygodny i łatwy chwyt. Dla poprawy przyczepności pokryte jest ono antypoślizgową fakturą powstającą w procesie obróbki mechanicznej.

W JP-15 PL zastosowano 14,5-calową lufę Supermatch z gwintem o skoku 1:8 i komorą nabojową Wylde. Na końcu lufy zakołkowany jest trójszczelinowy tłumik płomienia JP. Karabinek ma system gazowy długości MID z regulowanym blokiem gazowym JP.

W JP 15 PL zastosowano zespół ruchomy z suwadłem JP FMOS™ Bolt Carrier Group z ulepszonym zamkiem JP EnhancedBolt oraz standardowe urządzenie powrotne AR-15, czyli buffer ze sprężyną, a także również standardowoą, jednostronną rękojeść przeładowania. Chwyt karabinka to gumowy, ergonomiczny JP Custom Logo Pistol Grip z firmy Hogue, podobnie zresztą, jak kolba.

Broń wyposażono w jednooporowy, regulowany spust z serii JP EZ Trigger™ System, charakteryzujący się bardzo krótką drogą, wyraźnym i niewielkim oporem oraz minimalnym resetem.

Kaliber: 5,56x45 mm, .223 remington
System gazodynamiczny: bezpośrednie odprowadzenie gazów na suwadło (di)
Gwint: 1/8
Komora: .223 wylde
Urządzenie wylotowe: tłumik płomienia flash hider
Długość lufy: 14,5"
Profil lufy: light contour
Materiał lufy: stal nierdzewna 416r
Wykończenie lufy: black teflon
Blok gazowy: jp adjustable gas system
Zastosowanie: Strzelectwo sportowe, Strzelectwo bojowe, Strzelectwo dynamiczne
Łoże: jp m-lok
Szkielet: kuty mil-spec
Materiał szkieletu: aluminium 7075 t6
Wykończenie szkieletu: anodowanie typ iii
Materiał zamka: stal sae 9310
Zamek: jp enhancedbolt
Wykończenie zamka: dlc powłoka węglowa podobna do diamentu
Suwadło: jp fmos bolt carrier
Materiał suwadła: stal nierdzewna
Wykończenie suwadła: qpq obróbka w kąpielach solnych cyjankowych
System gazowy: Mid
Napinacz: standardowy mil-spec
Kolba: rozsuwana 6-pozycyjna hogue
Urządzenie powrotne: bufor carbine, jp tuned and polished buffer spring
Mechanizm spustu: jednostopniowy jp ez trigger fire control | 1.6 kg - 1.8 kg
Chwyt: jp
Bezpiecznik: obustronny jp adjustable reversible ambi selector
W zestawie: czapka, instrukcja obsługi, pudełko kartonowe, torba do przenoszenia broni, zestaw akcesoriów jp
Gwarancja: 2 lata