Karabinek JP Enterprises JP-15 Ultralight 16" + luneta Vector Optics Aston 1-6x24

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1JP-PROMO2
  • Producent: JP Rifles
  • Dostępność: Niedostępny online Niedostępny online
  • szt.
  • 12 900,00 zł
  • Niedostępny
Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

ZESTAW: Karabinek JP Enterprises JP-15 Ultralight 16" + luneta Vector Optics Aston 1-6x24 Tactical z montażem

 

---

Aston to lunety sprawdzone na każdym polu zastosowań. Model 1-6x24 posiada specjalnie zaprojektowaną siatkę celowniczą w drugim planie z podświetlanym znakiem. Oznacza to że obraz siatki ma stałe rozmiary niezależnie od ustawionego powiększenia. Kolejne znaki pozwalają na świadome przewyższenia na dalekich dystansach (opis siatki znajduje się na zdjęciu). Luneta znakomicie sprawdzi się w dynamicznie zmieniających się sytuacjach strzeleckich. Pionowe i poziomowe zewnętrzne bębny balistyczne z wyraźnym "klikiem" o zakresie regulacji 90 MOA. Szerokie pole widzenia. Jedenastostopniowa regulacja podświetlenia punktu. Dołączone do kompletu obejmy montażowe. Te cechy sprawiają że lunety Aston są bardzo ciekawą propozycją dla każdego strzelca sportowego. Jest to znakomity wybór celownika do zadań taktycznych. Powtarzalność nastaw została sprawdzona podczas wielu testów wytrzymałościowych w procesie produkcji. Luneta sprawdzi się nawet przy obciążeniach wywołanych przez odrzut kalibru .338 Lapua Magnum.

 

Specyfikacja:

Pole widzenia(m na 100m): 37 – 5,9 m
Waga: 470 g
Długość: 265 mm
Tubus: 30 mm
Regulacja elewacji: >90MOA
Regulacja horyzontalna: >90MOA
Siatka celownicza: VTC-A w drugim planie
Podświetlenie siatki celowniczej: Tak, 11 stopni natężenia
Klick: 1/2 MOA
Odsunięcie źrenicy wyjściowej: 90 mm
Regulacja paralaksy: brak

---

JP Ultralight jest karabinem niezwykłym. Masa 2,72 kg pozostaje poza wszelką dyskusją. Nawet próby wykonywania szkieletów AR z tworzyw sztucznych zbrojonych włóknem węglowym w efekcie dawały gorsze rezultaty.

Ultralight jest klasycznym aerem. Lower i upper są typowe, z klapką i dopychaczem naboju, wykonane z kutego i obrabianego stopu aluminium. Karabin ma charakter taktyczny, a broń JP Enterprises jest używana przez różne elitarne jednostki policyjne i wojskowe. Ultralight budzi ich szczególne pożądanie.

Szybkie suwadło JP Low Mass Operating System z zamkiem Enhanced Bolt ma masę zaledwie 189 g. Redukcję masy osiągnięto dzięki innym materiałom i wybraniu wszystkiego, co nie było konieczne do zagwarantowania wytrzymałości i dostosowania do standardu amerykańskiej specyfikacji militarnej.

Zdjęcie połowy ruchomej masy z suwadła nie odbywa się bezkarnie. Jej część musiała zostać przeniesiona w rurę kolby. Jednak cały zespół oporopowrotny pracuje już w innym miejscu, daleko za chwytem pistoletowym, bliżej punktu podparcia na ramieniu strzelca, redukując w ten sposób moment podrywający lufę broni. Delikatna lufa JP Supermatch Ultralight Contour o długości 16" została uzupełniona sporym urządzeniem wylotowym Titanium GoGun Supercomp XL. Środek masy znajduje się w bardzo „sportowym” miejscu – przed gniazdem magazynka. Ułatwia to manewrowość broni wymaganą w zawodach dynamicznych i trudną do zakwestionowania w strzelaniach taktycznych.

Dodajmy jeszcze do karabinu JP znakomitą i powszechnie docenianą kolbę Battlelink Minimalist firmy Mission First Tactical znanej z przemyślanych, trafnych rozwiązań i wysokiej jakości plastików do aerów. Uzupełnijmy okrągłą w przekroju osłoną lufy MK III Rapid Configuration Hand Guard długości 12,5" (z montażem JPHG-SM QD) umożliwiającą dowolny chwyt dłonią podtrzymującą, świetnym spustem z lekko uśrednionym oporem i poszerzoną osłoną, a otrzymamy maksymalnie zoptymalizowaną maszynę do strzelania w każdych warunkach i w dowolnych sytuacjach.

Istotą karabinu JP Ultralight, zarówno w zastosowaniach służbowych, jak i w dynamicznym sporcie strzeleckim na najwyższym poziomie, jest jego lekkość, zwinność, sprawność i skuteczność.

Masa: 2.7 kg
Długość: 82 cm kolba zsunięta
System gazodynamiczny: bezpośrednie odprowadzenie gazów na suwadło (di)
Kaliber: 5,56x45 mm, .223 remington
Gwint: 1/8
Komora: .223 wylde
Urządzenie wylotowe: kompensator jp competition series compensator
Długość lufy: 16"
Profil lufy: ultralight contour
Lufa: jp supermatch
Blok gazowy: jp adjustable gas system
Rozpraszacz ciepła: jp thermal dissipator
Łoże: mk iii rapid configuration
Zamek: jp enhancedbolt
Suwadło: jp lmos bolt carrier
Materiał suwadła: stal nierdzewna
Napinacz: radian raptor LT
Kolba: mft battlelink minimalist stock – mil-spec
Urządzenie powrotne: silent captured spring
Chwyt: hogue pistol grip
W zestawie: zestaw akcesoriów jp
Gwarancja: 2 lata
Zastosowanie: Strzelectwo sportowe, Strzelectwo bojowe, Strzelectwo dynamiczne