Karabinek PWS MK116 MOD 1-P

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: PWS MK116 MOD1
 • Producent: Primary Weapons Systems
 • Dostępność: Niedostępny online Niedostępny online
 • szt.
 • 7 900,00 zł
 • Niedostępny
Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Ten produkt objęty jest promocją SZKOLENIE W CENIE, jest to doskonała propozycja pozwalająca w sposób profesjonalny, a na życzenie również dyskretny, oswoić się z nowym zakupem w zakresie podstawowym. Dzięki temu, dalszy proces zdobywania biegłości w obsłudze naszego pistoletu lub karabinu przebiega prawidłowo.

Program szkolenia

 • Zasady bezpieczeństwa i dobre nawyki podczas użytkowania karabinka AR15
 • Budowa, mechanika działania, rozkładanie i składanie oraz czyszczenie, konserwacja
 • Obsługa karabinka
 • Przystrzelenie karabinka na wybranym dystansie
 • Podstawowe postawy strzeleckie oraz strzelanie na celność i skupienie na dystansie: 25, 50, 100 metrów

Kliknij i dowiedz się więcej o promocji, oraz poznaj program szkolenia!

MK1 MOD 1-P to seria podstawowych karabinków PWS wyposażonych w samonośne łoże w systemie KeyMOD. Sercem karabinka jest mechanizm działania oparty na konstrukcji tłoka zewnętrznego o długim skoku tłoka (long-stroke). MK1 MOD 1-P są standardowo wyposażone w akcesoria BCM, takie jak montaż do pasa QD, chwyt pistoletowy czy kolba.

TŁOK ZEWNĘTRZNY Mechanizm działania to opatentowana konstrukcja tłoka zewnętrznego (tzw. "tłokowiec") o długim skoku tłoka. Jest to znaczące udoskonalenie standardowego mechanizmu AR-15 (tłok wewnętrzny), zwiększające niezawodność karabinka, czyniąc go niemal tak samo skutecznym jak legendarna konstrukcja AK-47.

KOLANKO GAZOWE Każdy z karabinków PWS wyposażony jest w standardzie w kolanko gazowe z możliwością regulacji gazów odprowadzanych przez boczny otwór w lufie na tłok. Trzy nastawy pozwalają na dostosowanie działania mechanizmu w zależności od stosowanej amunicji, czy urządzeń wylotowych w tym tłumików dźwięku. Czwarta nastawa służy do demontażu regulatora gazowego oraz ułatwia czyszczenie i konserwację przewodu tłoka i tłoczyska.

LUFA Najwyższej jakości lufy są dostarczane od certyfikowanego dostawcy i podlegają rygorystycznej kontroli jakości. Każda z luf wykończona jest opatentowaną powłoką ochronną FNC LIFE HD.

ULEPSZONY ZESPÓŁ SUWADŁA Zamek, suwadło oraz tłok z tłoczyskiem wykończone są powłoką FNC LIFE HD która w znaczącym stopniu redukuje tarcie, zabezpiecza przed korozją oraz ułatwia czyszczenie i konserwację. Precyzyjne dopasowanie zamka oraz suwadła, czynią serię MK1 niezwykle skuteczną i efektywną.

ERGONOMIA Lekkie, samonośne łoże wykonane z aluminium lotniczego wyposażone jest w system montażu akcesoriów KeyMOD oraz szynę Picatinny.

MECHANIZM OPORO-POWROTNY Specjalnie zaprojektowana obudowa urządzenia oporo-powrotnego wraz z buforem i sprężyną powrotną, czynią ten mechanizm niezwykle niezawodnym i odpornym na zanieczyszczenia. Dodatkowe otwory drenażowe pozwalają na odporwadzenie wilgoci, a konstrukcja obudowy wzmocniona jest dzięki ryflowaniu. Mocowanie do szkieletu odbywa się dzięki opatentowanej konstrukcji pierścienia z zapadką kontrującą.

Karabinek MK116 to rozbudowana platforma klasycznego karabinka M16. Jest to jeden z najczęściej wybieranych modeli PWS przez strzelców sportowych. Uniwersalny karabinek, wysokiej jakości podzespoły i ergonomiczna konstrukcja. Karabinek wyposażony w najnowsze taktyczne dodatki takie jak: chwyt pistoletowy BCM, kolba BCM.

SPECYFIKACJA

- Kaliber: .223 WYLDE
- Waga: 3 kg
- Długość całkowita: 83.8 cm
- Długość lufy: 16" [40.6 cm]
- Prędkość wylotowa: 2993 ft/sec
- Energia wylotowa: 1233 ft-lbs
- Urządzenie wylotowe: FSC 556 [kompatybilne z tłumikami GEMTECH]

W ZESTAWIE

- Dolny i górny szkielet PWS wykonany zgodnie z specyfikacją Mil-Spec
- Lufa FNC LIFE HD, gwint 1:8
- Regulowany blok gazowy (3 ustawienia)
- Komora przystosowana do amunicji .223 Wylde / .223 Rem / 5,56 NATO
- Mechanizm PWS Enhanced Bolt Carrier
- Łoże KeyMod wraz z szynami Picatinny
- Urządzenie wylotowe FSC (zakołkowane)
- Dźwignia przeładowania BCM Gunfighter
- Kolba i chwyt pistoletowy BCM
- Kabłąk spustu BCM
- Magazynek 30-nabojowy

Kaliber: 5.56 (223Rem)