Pistolet Sig Sauer P320 Compact

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1SIG-P320-C
  • Producent: Sig Sauer
  • Dostępność: Niedostępny online Niedostępny online
  • szt.
  • 3 690,00 zł
  • Niedostępny

SIG SAUER

SIG Sauer to nazwa marki używana przez dwie siostrzane firmy zaangażowane w projektowanie i produkcję broni palnej. Oryginalna firma, SIG Sauer GmbH została uteorzona w 1976 roku jako partnerstwo między Schweizerische Industrie Gesellschaft (SIG) w Szwajcarii a JP Sauer & Sohn z Niemiec. Oddzielna firma została założona w USA w 1985 roku pod nazwą SIGARMS, aby importować i dystrybuować broń palną SIG Sauer do Stanów Zjednoczonych. Firma została przemianowana na SIG Sauer Inc. w 2007 roku.

Początki firmy SIG Sauer leżą w firmie Swiss Wagon Factory założonej w 1853 roku przez Friedricha Peyera im Hof , Heinricha Mosera i Johanna Conrada Nehera. W 1860 roku ich karabin wygrał konkurs szwajcarskiego Federalnego Ministerstwa Obrony, w wyniku którego przyznano kontrakt na produkcję 30 000 karabinów Prelaz-Burnand. Po otrzymaniu zamówienia na produkcję karabinów nazwę firmy zmieniono na Schweizerische Industrie Gesellschaft (SIG).

W 2017 roku SIG Sauer pokonała konkurencję (Smith & Wesson, Beretta, FN, Glock) w ramach programu XM17 MHS (Modular Handgun System). P 320 zastąpił trzydziestoletnią Berettę M9. Firma o olbrzymiej renomie, produkująca świetną i drogą broń w oparciu o dość tradycyjne rozwiązania konstrukcyjne, zdecydowała się na zupełnie nową koncepcję.

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

SIG P320 jest bronią z polimerowym szkieletem i pierwszym pistoletem w ofercie Sig Sauer wyposażonym w bezkurkowy, bijnikowy mechanizm spustowo – uderzeniowy z samonapinaniem. Został opracowany z myślą o wyposażeniu służb mundurowych i wojska.
P320 charakteryzuje się prostą (jedynie 22 części), modułową budową, dzięki czemu można łatwo dokonywać konwersji oraz dostosować broń do indywidualnych wymagań, np. poprzez wymianę mechanizmu spustowego stanowiącego jeden moduł. Możliwe jest także przystosowanie pistoletu do strzelania amunicją różnych kalibrów.

P320 jest bronią w pełni dostosowaną do użycia przez strzelców lewo- i praworęcznych – ma zdublowane wszystkie manipulatory. Pistolet nie ma żadnych zewnętrznych bezpieczników nastawnych – możliwe jest jednak wyposażenie go w bezpiecznik chwytowy oraz bezpiecznik w spuście. Za zabezpieczenie broni odpowiada blokada iglicy zwalniana spustem oraz bezpiecznik magazynkowy.

Użytkownik ma możliwość wyboru jednego z trzech modułów chwytu w rozmiarze małym, średnim i dużym. Szkielet broni ma w przedniej części wyprofilowaną uniwersalną szynę montażową zgodną ze standardem Pictainny (MIL-STD-1913).

Pistolety serii P320 dostępne są w wersjach: Full, Carry, Compact, Subcompact. 

W zestawie znajdują się trzy magazynki.

 

Masa: 731 g
Kaliber: 9 mm parabellum
Długość lufy: 99 mm
Muszka: contrast sight lub siglite
Zastosowanie: Skryte przenoszenie, Ochrona osobista, Strzelectwo sportowe, Strzelectwo dynamiczne
Szczerbinka: contrast sight lub siglite
Szkielet: compact
Materiał szkieletu: polimer
Materiał zamka: stal nierdzewna
Wykończenie zamka: nitron
Gwarancja: 2 lata