Swarovski luneta Z8i 1-8x24

Swarovski to znany na całym świecie producent najwyższej jakości optyki sportowej. Produkty tej firmy charakteryzują świetne parametry oraz wyjątkowa dbałość o jakość i precyzję wykonania. Dzięki tym cechom lornetki i lunety Swarovski zajmują czołowe miejsca w rankingach i cieszą się znakomitą renomą wśród użytkowników. W politykę firmy wpisuje się ciągła innowacja oraz dbałość o klienta docelowego. 

Swarovski Z8i to seria lunet myśliwskich o ośmiokrotnym zoomie. Dzięki szerokiej możliwość regulacji powiększenia są to niezwykle uniwersalne celowniki. Lunety oparte o tubus 30 mm, zachowują smukłą linię i świetną ergonomię. Dzięki temu znakomicie prezentują się na każdym rodzaju broni. Serie charakteryzuje znakomita jakość obrazu, niezwykle szerokie pole widzenia oraz niezawodność, z której znana jest firma Swarovski. Siatki celownicze zostały umieszczone w drugim planie optycznym (obraz siatki nie zmienia się wraz z regulacją powiększenia) i posiadają dopracowany system podświetlenia punktu celowniczego. Smukły moduł podświetlenia siatki celowniczej jest idealnie dopasowany do wyglądu lunety, a dostępne od góry przyciski do regulacji ustawień zapewniają niezwykle wygodną obsługę. Moduł posiada dzienny i nocny tryb pracy, jest wyposażony w funkcję pamięci, która po uruchomieniu automatycznie przywraca ostatnie wybrane ustawienie i pozwala dokonać wyboru spośród 64 różnych poziomów jasności. SWAROLIGHT, automatycznie uruchamiająca się funkcja podświetlenia, wykorzystuje czujnik nachylenia, by wykryć położenie lunety celowniczej Z8i w pozycji do strzału. Pozwala to oszczędzić baterię i wydłużyć jej czas pracy w urządzeniu. Doskonały układ optyczny generuje niezwykłą ostrość obrazu nawet w warunkach słabego oświetlenia i o zmierzchu. Z8i gwarantuje rewelacyjną ostrość obrazu zarówno przy małych, jak i przy dużych powiększeniach. Z8i jest najlepszym dowodem na to, że luneta celownicza o szerokiej rozpiętości regulacji powiększenia i wyśrubowanych parametrach optycznych, może wyznaczać nowe standardy pod względem wzornictwa i ergonomicznej budowy. 

Luneta Swarovski Z8i 1-8x24 to luneta z bardzo szerokim polem widzenia będąca znakomitym wyborem celownika na polowania zbiorowe. Maksymalne powiększenie x8 znakomicie sprawdzi się na stanowiskach podczas polowań zbiorowych z ambon lub przy dziennym podchodzie na polowaniu indywidualnym. Z8i 1-8x24 to klasycznie wyglądająca luneta biegowa z powiększeniem minimalnym x1. Lunetę możemy skonfigurować pod kątem strzelectwa taktycznego. Do tego celu służy siatka celownicza  BRT-I oraz opcjonalne akcesoria w postaci kompatybilnych zewnętrznych bębnów balistycznych (BTF Flex).

Do wyboru są aż cztery siatki celownicze (w tym siatka do strzelectwa taktycznego) oraz wersja z lub bez szyny. 

 

SPECYFIKACJA

 
Powiększenie 1-8
Średnica obiektywu 24 mm
Źrenica wyjściowa 8.1-3.0 mm
Odsunięcie źrenicy 95 mm
Pole widzenia na 100 m 42.5-5.3
Kątowe pole widzenia 24.0-3.0
Regulacja dioptrii  -3 to +2
Transmisja światła 93 %
Powłoki soczewek FMC
1 Klik 10mm na 100m
Zakres regulacji bębnów 2m na 100m
Długość lunety 301 mm
Masa 515 bez szyny / 535 z szyną
Średnica Tubusu 30 mm
Funkcjonowanie w temperaturach (-20 °C / +55 °C
Przechowanie w temperaturach -30 °C / +70 °C
Wodoodporność  Tak
Wypełnienie azotem Tak
Regulacja podświetlenia punktu tryb noc: 0 - 32 / tryb dzień: 33 - 64
Siatki celownicze  4A-I, 4A-IF, LD-I, BRT-I