Swarovski luneta Z8i 2-16x50 P

Swarovski to znany na całym świecie producent najwyższej jakości optyki sportowej. Produkty tej firmy charakteryzują świetne parametry oraz wyjątkowa dbałość o jakość i precyzję wykonania. Dzięki tym cechom lornetki i lunety Swarovski zajmują czołowe miejsca w rankingach i cieszą się znakomitą renomą wśród użytkowników. W politykę firmy wpisuje się ciągła innowacja oraz dbałość o klienta docelowego. 

Swarovski Z8i to seria lunet myśliwskich o ośmiokrotnym zoomie. Dzięki szerokiej możliwość regulacji powiększenia są to niezwykle uniwersalne celowniki. Lunety oparte o tubus 30 mm, zachowują smukłą linię i świetną ergonomię. Dzięki temu znakomicie prezentują się na każdym rodzaju broni. Serie charakteryzuje znakomita jakość obrazu, niezwykle szerokie pole widzenia oraz niezawodność, z której znana jest firma Swarovski. Siatki celownicze zostały umieszczone w drugim planie optycznym (obraz siatki nie zmienia się wraz z regulacją powiększenia) i posiadają dopracowany system podświetlenia punktu celowniczego. Smukły moduł podświetlenia siatki celowniczej jest idealnie dopasowany do wyglądu lunety, a dostępne od góry przyciski do regulacji ustawień zapewniają niezwykle wygodną obsługę. Moduł posiada dzienny i nocny tryb pracy, jest wyposażony w funkcję pamięci, która po uruchomieniu automatycznie przywraca ostatnie wybrane ustawienie i pozwala dokonać wyboru spośród 64 różnych poziomów jasności. SWAROLIGHT, automatycznie uruchamiająca się funkcja podświetlenia, wykorzystuje czujnik nachylenia, by wykryć położenie lunety celowniczej Z8i w pozycji do strzału. Pozwala to oszczędzić baterię i wydłużyć jej czas pracy w urządzeniu. Doskonały układ optyczny generuje niezwykłą ostrość obrazu nawet w warunkach słabego oświetlenia i o zmierzchu. Z8i gwarantuje rewelacyjną ostrość obrazu zarówno przy małych, jak i przy dużych powiększeniach. Z8i jest najlepszym dowodem na to, że luneta celownicza o szerokiej rozpiętości regulacji powiększenia i wyśrubowanych parametrach optycznych, może wyznaczać nowe standardy pod względem wzornictwa i ergonomicznej budowy. 

Swarovski Z8i 2-16x50 to uniwersalna luneta, której parametry wykorzystamy na każdym polowaniu w Polsce. Minimalne powiększenie x2 pozwala na użycie lunety podczas polowania zbiorowego. Maksymalne powiększenie x16 daje możliwość dostrzeżenia szczegółów. Dzięki temu jest to bardzo dobry wybór celownika do polowania na samce zwierzyny płowej ale i również na drapieżniki. Obiektyw o średnicy 50 mm wraz z transmisją w układzie optycznym na poziomie 93% pozwalają na skuteczne polowanie w trudnych warunkach oświetleniowych. Swarovski Z8i 2-16x50 P to klasycznie wyglądająca luneta pięknie prezentująca się na każdej broni myśliwskiej. 

Do wyboru są cztery siatki celownicze oraz wersja z lub bez szyny. Opcjonalne zewnętrzne bębny balistyczne oraz specjalistyczne siatki celownicze pozwalają na przygotowanie tej lunety pod kątem strzelectwa długodystansowego. Z8i 2-16x50 P sprawdzi się znakomicie również na polowaniach poza granicami naszego kraju gdzie strzały na ponad 200m nie są rzadkością.

 

SPECYFIKACJA

 
Powiększenie 2-16
Średnica obiektywu 50 mm
Źrenica wyjściowa 8.1-3.1
Odsunięcie źrenicy 95 mm
Pole widzenia na 100 m 21.0-2.6 m
Kątowe pole widzenia 12.0-1.5
Regulacja dioptrii  -3 to +2
Transmisja światła 93 %
Powłoki soczewek FMC
1 Klik 10mm na 100m
Zakres regulacji bębnów 1,5m na 100m
Regulacja paralaksy 50-∞
Długość lunety 356 mm
Masa 675 bez szyny / 690 z szyną
Średnica Tubusu 30 mm
Funkcjonowanie w temperaturach -20 °C / +55 °C
Przechowanie w temperaturach -30 °C / +70 °C
Wodoodporność  Tak
Wypełnienie azotem Tak
Regulacja podświetlenia punktu tryb noc: 0 - 32 / tryb dzień: 33 - 64
Siatki celownicze  4A-I,4W-I,BRX-I, 4A-300-I