Karabin JP Enterprises JP-15 Match Ready Rifle 18"

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 1JP-RR-JP-15MR
 • Producent: JP Rifles
 • Kod producenta: RR-JP15MR

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 16 990,00 zł brutto
 • 15 990,00 zł
 • Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o wypełnienie formularza pod przyciskiem "Zamów".

  Zamów

JP Enterprises

Na wewnętrznej stronie pudła, w którym jest zapakowany futerał z karabinem JP 15 znajdujemy dużą nalepkę podpisaną przez założyciela JP Enterprises – Johna Paula:

To nie jest po prostu karabin. To jest JP. To jest uosobienie karabinu – wymyślony i zaprojektowany przez profesjonalistów żeby spełnić ich oczekiwania. Nie pytaliśmy ile to może kosztować, ale jak dobrze może funkcjonować, jak precyzyjny może być i jak skonstruowany. Robimy każdy karabin jak gdyby nasze życie od niego zależało, ponieważ gdzieś, kiedyś Twoje życie może zależeć od JP.

Wielu doświadczonych strzelców często mówi, że w broni JP jest coś magicznego. John Paul w latach 90. przeanalizował i doskonale zdiagnozował sytuację platformy AR. Mały sens miały radykalne modyfikacje dobrej konstrukcji i robienie z niej, jak z AK, kolejnych galili czy beryli. Podstawą była jakość i współpraca zespołów karabinu. Broń jest szczególnym zespołem części poddawanych wyjątkowym obciążeniom dynamicznym i pracującym w wyjątkowo złych warunkach. JP tak dopracował zespoły kinematyczne AR, że funkcjonują dokładnie tak, jak powinny. Nic więcej. Oczywiście, mamy dostęp do dowolnych konfiguracji, różnych zespołów spustu, urządzeń wylotowych, radiatorów lufy, osłon itd., jednak nie zmienia to istoty rzeczy – każda kompilacja pracuje świetnie. Nie wiemy dlaczego, oprócz widocznej jakości nie ma w nich nic szczególnego, a strzelanie jest inne – bardziej „gładkie, miękkie” i skuteczne. Być może na tym polega magia JP.

Paradoksalnie, koncepcja wojskowego karabinu AR zatoczyła koło i poprzez strzelectwo sportowe wróciła do zastosowań służbowych. Bojowy AR stał się lepszy. John Paul projektuje najlepszą broń do sportu. Nikt nie osiągnął tak wiele doskonaląc to, co było już całkiem dobre w czasach Eugene Morrisona Stonera. W dodatku zrobił to tak, że zespoły są dostosowane do specyfikacji militarnej i mogą współpracować z częściami innych producentów w ramach ściśle zdefiniowanego standardu.

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Seria karabinów Ready Rifle to broń w konfiguracji najbardziej popularnej z asortymentu JP. W ofercie znajdują się karabinki z przeznaczeniem sportowym, taktycznym oraz myśliwskim w najlepszej specyfikacji oraz na najlepszych podzespołach jak na JP przystało. Dzięki programowi Ready Rifle znacznie zmniejszono czas oczekiwania na zamówioną broń.

JP 15 MRR (Match Ready Rifle) jest karabinem przygotowanym do zawodów. Można nawet założyć, że do wygrywania zawodów. Wygląda całkiem normalnie. Tradycyjna, aerowska komora zamkowa i spustowa, długa rurowa osłona lufy, standardowa kolba Magpul i chwyt pistoletowy JP. Jedynym wyróżnieniem jest duże urządzenie wylotowe JP ze stali nierdzewnej połączone z lufą praktycznie bezśladowo. Jak wszystko w JP, istota doskonałości tkwi w środku. W efekcie otrzymujemy jeden z najdokładniejszych karabinów fabrycznych, pomimo że nie jest to karabin precyzyjny do strzelań na dalekie odległości.

W JP 15 MRR mamy suwadło LMOS (Low Mass Operating System) z dostosowanym do niego urządzeniem powrotnym. Ponieważ jest to karabin sportowy, podstawowym kryterium kompilacji była szybkość działania i celność broni w kolejnych strzałach. Ograniczenie masy części ruchomych w sposób oczywisty wpływa na redukcję siły odrzutu i podrzutu broni. Regulator gazowy JP pozwala bardzo dokładnie dozować energię niezbędną do wykonania pracy suwadła i dostosować ustawienie do używanej przez nas amunicji.

Karabin JP 15 MRR, jako broń przystosowana do bardzo intensywnych strzelań, jest wyposażony w świetną lufę JP Suprmatch z radiatorem JP Thermal Dissipator odprowadzającym ciepło. Urządzenie spustowe nie wymaga praktycznie żadnych ingerencji, jak cały karabin jest przystosowane i gotowe do pracy. JP 15 MRR pozostaje zupełnie normalnym aerem o przemyślanej konstrukcji i doskonałym wykonaniu

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Specyfikacja

Masa: 3.5 kg
Kaliber: 5,56x45 mm, .223 remington
Długość: 97,8 cm kolba zsunięta
Gwint: 1/8
Urządzenie wylotowe: kompensator jp competition series compensator
Długość lufy: 18"
Profil lufy: light contour
Lufa: jp supermatch
Blok gazowy: regulowany
Rozpraszacz ciepła: jp thermal dissipator
Zastosowanie: Strzelectwo sportowe, Strzelectwo bojowe, Strzelectwo dynamiczne
Łoże: mk iii signature hand guard xl
Zamek: jp enhancedbolt
Suwadło: jp lmos bolt carrier
Materiał suwadła: stal nierdzewna
Napinacz: radian raptor LT
Kolba: ace skeletonized
Urządzenie powrotne: silent captured spring
Chwyt: hogue pistol grip
W zestawie: zestaw akcesoriów jp
Gwarancja: 2 lata