Karabinek JP Enterprises JP-15 Ultralight Ready Rifle 14.5"

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 1JP-RR-JP-15ULRR
 • Producent: JP Rifles
 • Kod producenta: RR-JP-15ULRR

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 18 490,00 zł brutto
 • 16 900,00 zł
 • Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o wypełnienie formularza pod przyciskiem "Zamów".

  Zamów

JP Enterprises

Na wewnętrznej stronie pudła, w którym jest zapakowany futerał z karabinem JP 15 znajdujemy dużą nalepkę podpisaną przez założyciela JP Enterprises – Johna Paula:

To nie jest po prostu karabin. To jest JP. To jest uosobienie karabinu – wymyślony i zaprojektowany przez profesjonalistów żeby spełnić ich oczekiwania. Nie pytaliśmy ile to może kosztować, ale jak dobrze może funkcjonować, jak precyzyjny może być i jak skonstruowany. Robimy każdy karabin jak gdyby nasze życie od niego zależało, ponieważ gdzieś, kiedyś Twoje życie może zależeć od JP.

Wielu doświadczonych strzelców często mówi, że w broni JP jest coś magicznego. John Paul w latach 90. przeanalizował i doskonale zdiagnozował sytuację platformy AR. Mały sens miały radykalne modyfikacje dobrej konstrukcji i robienie z niej, jak z AK, kolejnych galili czy beryli. Podstawą była jakość i współpraca zespołów karabinu. Broń jest szczególnym zespołem części poddawanych wyjątkowym obciążeniom dynamicznym i pracującym w wyjątkowo złych warunkach. JP tak dopracował zespoły kinematyczne AR, że funkcjonują dokładnie tak, jak powinny. Mamy dostęp do dowolnych konfiguracji, różnych zespołów spustu, urządzeń wylotowych, radiatorów lufy, osłon itd., jednak nie zmienia to istoty rzeczy – każda kompilacja pracuje świetnie. Nie wiemy dlaczego, oprócz widocznej jakości nie ma w nich nic szczególnego, a strzelanie jest inne – bardziej „gładkie, miękkie” i skuteczne. Być może na tym polega magia JP.

Paradoksalnie, koncepcja wojskowego karabinu AR zatoczyła koło i poprzez strzelectwo sportowe wróciła do zastosowań służbowych. Bojowy AR stał się lepszy. John Paul projektuje najlepszą broń do sportu. Nikt nie osiągnął tak wiele doskonaląc to, co było już całkiem dobre w czasach Eugene Morrisona Stonera. W dodatku zrobił to tak, że zespoły są dostosowane do specyfikacji militarnej i mogą współpracować z częściami innych producentów w ramach ściśle zdefiniowanego standardu.

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Ultralight jest klasycznym aerem. Lower i upper są typowe, z klapką i dopychaczem naboju, wykonane z kutego i obrabianego stopu aluminium. Karabin ma charakter taktyczny, a broń JP Enterprises jest używana przez różne elitarne jednostki policyjne i wojskowe. 

Szybkie suwadło JP Low Mass Operating System z zamkiem Enhanced Bolt ma masę zaledwie 189 g. Redukcję masy osiągnięto dzięki innym materiałom i wybraniu wszystkiego, co nie było konieczne do zagwarantowania wytrzymałości i dostosowania do standardu amerykańskiej specyfikacji militarnej.

Zdjęcie połowy ruchomej masy z suwadła nie odbywa się bezkarnie. Jej część musiała zostać przeniesiona w rurę kolby. Jednak cały zespół oporopowrotny pracuje już w innym miejscu, daleko za chwytem pistoletowym, bliżej punktu podparcia na ramieniu strzelca, redukując w ten sposób moment podrywający lufę broni. Delikatna lufa JP Supermatch Ultralight Contour o długości 14,5" została uzupełniona sporym urządzeniem wylotowym Titanium GoGun Supercomp XL. Środek masy znajduje się w bardzo „sportowym” miejscu – przed gniazdem magazynka. Ułatwia to manewrowość broni wymaganą w zawodach dynamicznych i trudną do zakwestionowania w strzelaniach taktycznych.

Dodajmy jeszcze do karabinu JP znakomitą i powszechnie docenianą kolbę Battlelink Minimalist firmy Mission First Tactical znanej z przemyślanych, trafnych rozwiązań i wysokiej jakości plastików do aerów. Uzupełnijmy okrągłą w przekroju osłoną lufy MK III Rapid Configuration Hand Guard długości 12,5" (z montażem JPHG-SM QD) umożliwiającą dowolny chwyt dłonią podtrzymującą, świetnym spustem z lekko uśrednionym oporem i poszerzoną osłoną, a otrzymamy maksymalnie zoptymalizowaną maszynę do strzelania w każdych warunkach i w dowolnych, wymuszonych sytuacjach.

Istotą karabinu JP Ultralight, zarówno w zastosowaniach służbowych, jak i w dynamicznym sporcie strzeleckim na najwyższym poziomie, jest jego lekkość, zwinność, sprawność i skuteczność.

 

Cechy:

Komora zamka - upper i lower obrabiane mechanicznie z aluminium 7075 wg specyfikacji militarnej MIL-SPEC, osłona spustu Magpul MOE

Wykończenie komory - matowa powłoka w kolorze czarnym

Spust - 1,6kg - 1,8kg

Lufa - .223 JP Supermatch, 14.5" ultralight contour, gwint 1:8, Thermo-Fit 

Mechanizm - Ultra Low Mass Operating System (Aluminum LMOS) z EnhancedBolt

Wykończenie lufy -stal nierdzewna lub Black Teflon

Urządzenie wylotowe - Titanium GoGun Supercomp XL

Kaliber - .223

Kolba - Mission First Tactical BATTLELINK Minimalist

Chwyt pistoletowy -Hogue pistol grip

Łoże - MK III Rapid Configuration Hand Guard 12.5" z montażem JPHG-SM QD

Waga - 2,5kg

 

Istnieje możliwość złożenia karabinka według wytycznych klienta, z podzespołów oferowanych przez firmę JP.

Oferta dotyczy samego karabinka, bez kolimatora.

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

22 873 09 50

 sklep@besthunters.pl