Stag 15 Varminter Rifle

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 2787
  • Producent: Stag Arms
  • Kod producenta: STAG800002
  • Dostępność: Niedostępny online Niedostępny online
  • szt.
  • 5 690,00 zł
  • Niedostępny

STAG ARMS

Dzisiaj w Polsce, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, Stag Arms jest jedną z najlepiej sprzedających się marek broni. Karabiny Staga są znane ze swojej trwałości i bezawaryjności. Są oceniane przez użytkowników jako proste, łatwe w obsłudze i przede wszystkim niezwykle wytrzymałe. Stag Arms z siedzibą w New Britain w stanie Connecticut wyróżnia przede wszystkim własne, rozległe zaplecze produkcyjne. 80% elementów broni jest produkowanych samodzielnie, dzięki czemu firma ręczy za jakość nie tylko całości produktu, ale także jego podzespołów oraz pracę całego układu. Stag Arms, zgodnie z przyjętym założeniem, dostarcza gotowy karabin, dzięki temu klient może przysłowiowo „wyjąć go z pudła” i spróbować swoich sił na strzelnicy. Polscy strzelcy, realizując swoją pasję, otrzymują wyjątkowe gwarancje, pełne wsparcie serwisowe, dostępność części i wyposażenia opcjonalnego.

Jest to karabin precyzyjny o potężnej lufie i dopracowany w szczegółach i jest absolutnie klasycznym aerem. Nie ma w nim nic zbędnego, poza tym, co jest niezbędne. Nawet spust pracuje świetnie... ale normalnie – bardzo krótki ruch jałowy i lekkie zwolnienie zaczepu kurka. 

Stag Arms 15 Varminter jest przeznaczony do polowania na drobną zwierzynę i do strzelań sportowych na średnie odległości. Dystans jest uwarunkowany kalibrem .223 Remington, ale Stag ma komorę nabojową 5,56 NATO, co predestynuje go do cięższych pocisków (pomimo bardziej tolerancyjnego gwintu 1:8).

Stag Varminter jest ciężki. Lufa 24” z calową średnicą powoduje, że w zasadzie można z niego strzelać tylko ze stabilnych pozycji. I w tych sytuacjach przydaje się okrągła w przekroju osłona łoża Hogue. Jest wygodna w każdym wymuszonym układzie dłoni i dodatkowo pokryta doskonale fakturowaną powłoką gumową. Trudno o lepsze rozwiązanie, chociaż prosta rura handguardu jest znana i ceniona, to Hogue dodał do niej powierzchnię zupełnie zmieniającą kontakt z karabinem.

W karabinie zastosowano podstawowy system bezpośredniego przekazywania gazów na suwadło DI. Bez regulacji. Rozwiązanie sprawdzone od dziesięcioleci. W ten sposób dysponujemy stałą, powtarzalną energią wynikającą z użytej amunicji. Ważną sprawą balistyki przejściowej jest korona lufy i precyzja jej wykonania. Stag przyjął 11°, wartość uznawaną za standardową, gwarantującą dobre rozproszenie gazów za pociskiem kalibru .223 boat tail. W broni precyzyjnej warto mieć świadomość wagi tego zagadnienia.

Stag Arms większość elementów broni produkuje u siebie. Dzięki temu ma bezpośredni wpływ na jakość zespołów i w konsekwencji na pracę całości. Za tym idą gwarancje i co ważne – gwarancja skupienia na poziomie ½ MOA. Stag Arms „wycisnął” z AR wszystko, co można, aby osiągnąć maksymalną skuteczność (celność) i niezawodność broni. Po prostu zrobił dobry karabin precyzyjny. Ze wszystkimi jego zaletami i ograniczeniami (masa, wielkość, wyważenie). Powstała broń wypełniająca przestrzeń pomiędzy AR typu M 4 a sztucerami i kalibrem .50 – broń wyspecjalizowana.

Specyfikacja

Masa: 4.5 kg
Długość: 108 cm
System gazodynamiczny: Tłok wewnętrzny | gazy odprowadzane bezpośrednio na suwadło
Kaliber: 5.56 MM NATO, .223 Remington
Gwint: 1/8
Urządzenie wylotowe: korona 11 degree target crown
Profil lufy: heavy bull barrel
Materiał lufy: stal nierdzewna 410
Blok gazowy: niskoprofilowy
Łoże: hogue free floating handguard w/ sling swivel attachment
Szkielet: kuty mil-spec
Materiał szkieletu: aluminium 7075 t6
Wykończenie szkieletu: anodowanie typ iii
Materiał zamka: stal narzędziowa 158
Zamek: mil-spec
Wykończenie zamka: powłoka fosforanowo manganowa
Suwadło: m16
Materiał suwadła: stal narzędziowa 8620
Wykończenie suwadła: chromowana komora gazowa, chromowany klucz gazowy, powłoka fosforanowa
System gazowy: Rifle
Napinacz: standardowy mil-spec
Kolba: magpul fixed rifle stock
Urządzenie powrotne: bufor a2, sprężyna a2
Mechanizm spustu: dwustopniowy stag 2 stage trigger | pierwszy stopień 0.9 kg drugi stopień 1.58 kg
Chwyt: hogue pistol grip
Bezpiecznik: standardowy mil-spec
W zestawie: jeden 10-nabojowy magazynek, skrzynia transportowa
Gwarancja: 2 lata
Zastosowanie: Strzelectwo rekreacyjne, Strzelectwo sportowe, Strzelectwo długodystansowe, Myślistwo