Karabinek Adams Arms P3 k. 223Wylde (.223 Rem) 16″

  • 16 900,00 zł
  • Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o wypełnienie formularza pod przyciskiem "Zamów".

    Zamów

Adams Arms dokonał rzeczy niebagatelnej – zaprojektował i opracował prosty, skuteczny i niezawodny system krótkiego skoku tłoka (Short Stroke Piston, Short Stroke System) gotowy do użycia w prawie każdym karabinie AR z tradycyjnym DI. Zestaw do samodzielnej wymiany był początkiem powstania obecnej oferty AA obejmującej kompletne karabiny w różnych kalibrach do .308 Winchester włącznie.

Firma Adams Arms z siedzibą w Brooksville na Florydzie szczyci się tym, że jej broń i wszystkie elementy są produkowane w USA. Obecnie w czasie rozproszonych procesów produkcji i różnych źródeł dostaw staje się to podstawą zaufania strzelców.

Systemy tłokowe Retro Fit Adams Arms są z powodzeniem wykorzystywane przez innych producentów broni i cieszą się zaufaniem odbiorców.

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

P3 Rifle 16" .223 wilde AARS jest pełnowymiarowym karabinem AR przeznaczonym do dynamicznych strzelań sportowych, 3 GUN, precyzyjnych strzelań na dalszym dystansie i określonych zadań taktycznych. Mechaniczne przyrządy celownicze są raczej punktem wyjścia przed podjęciem decyzji. Szyna picatinny na pełnej długości i handguard AARS Adams Arms M-LOK Rail System pozwalają dowolnie doposażyć broń. Adams Arms zastosował doskonałe, dwustopniowe urządzenie spustowe TriggerTech Diamond Adjustable ze skokową regulacją siły co 5,6 g. Uzupełnieniem jest profesjonalna kolba LUTH-AR MBA 4 przeznaczona do strzelań precyzyjnych.

Komora nabojowa .223 wylde pozwala stosować dowolną dostępną na rynku cywilnym amunicję 5,56x45 mm bez wątpliwości związanych z zachowaniem pocisku w stożku przejściowym lufy.

Podstawą zastrzeżeń do stonerowskich karabinów AR jest system gazowy DI. Pomimo weryfikowanej przez dziesięciolecia sprawności do dziś budzi zastrzeżenia. Odpowiedzią na problemy z brudem suwadła jest system tłokowy. Eliminuje on obecność produktów spalania prochu w przestrzeni komory zamkowej i ogranicza przedmuchy. Adams Arms opracował proste i dobre rozwiązanie wydmuchu gazów do zamkniętej tulei tłoczyska nie zmieniając konstrukcji standardowego AR. 

Istotą konstrukcji jest system krótkiego skoku tłoka Retro Fit. W P3 Adams Arms, ze względu na ergonomiczną osłonę lufy, zamontował swój niski regulator gazowy P Series Micro Adjustable. Pozwala on, przez łatwą regulację dostosować energię gazów konieczną do poprawnego działania systemu tłokowego z dowolną amunicją i ewentualnymi tłumikami. Regulator ma pięć ustawień i dwa skrajne położenia umożliwiające demontaż. Działa w zakresach od 100%, przez 74%, 53%, 32% do 11%.

Połączenie sprawdzonej, niezawodnej automatyki systemu Adams Arms z koncepcją ergonomiczną i użytkową AR w wersji współczesnej tworzy broń o potencjale do wykorzystania na różnych płaszczyznach, zarówno służbowych jak i sportowych czy myśliwskich.

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Producent: Adam Arms
Masa: 3 kg
Kaliber: .223 wylde
Długość: 83,8 cm (kolba zsunięta)
Skok gwintu: 1:7
Gwint: 1/2"-28
Urządzenie wylotowe: Jet Comp
Długość lufy: 16"
Profil lufy: government
Materiał lufy: Stal 4150 chromowo molibdenowo wanadowa
Wykończenie lufy: Carbon Fiber PROOF
Blok gazowy: P Series Micro Adjustable 5 pozycji
Muszka: Williams Metal Flip-Up
Przeziernik: Williams Metal Flip-Up
Łoże: AARS Adams Arms M-LOK Rail System
Materiał szkieletu: odkuwka 7075-T6, typ III klasa II
System gazowy: DP
Kolba: 4-pozycyjna LUTH-AR MBA 4
Mechanizm spustu: TriggerTech Diamond Adjustable
Chwyt: Ergo Grip
W zestawie: jeden magazynek, torba do przenoszenia broni
Gwarancja: 2 lata