Karabin JP Enterprises CTR-02 Match Ready Rifle

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1JP-CTR-02
  • Producent: JP Rifles

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 20 500,00 zł brutto
  • 20 490,00 zł
  • Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o wypełnienie formularza pod przyciskiem "Zamów".

    Zamów

JP Enterprises

Na wewnętrznej stronie pudła, w którym jest zapakowany futerał z karabinem JP 15 znajdujemy dużą nalepkę podpisaną przez założyciela JP Enterprises – Johna Paula:

To nie jest po prostu karabin. To jest JP. To jest uosobienie karabinu – wymyślony i zaprojektowany przez profesjonalistów żeby spełnić ich oczekiwania. Nie pytaliśmy ile to może kosztować, ale jak dobrze może funkcjonować, jak precyzyjny może być i jak skonstruowany. Robimy każdy karabin jak gdyby nasze życie od niego zależało, ponieważ gdzieś, kiedyś Twoje życie może zależeć od JP.

Wielu doświadczonych strzelców często mówi, że w broni JP jest coś magicznego. John Paul w latach 90. przeanalizował i doskonale zdiagnozował sytuację platformy AR. Mały sens miały radykalne modyfikacje dobrej konstrukcji i robienie z niej, jak z AK, kolejnych galili czy beryli. Podstawą była jakość i współpraca zespołów karabinu. Broń jest szczególnym zespołem części poddawanych wyjątkowym obciążeniom dynamicznym i pracującym w wyjątkowo złych warunkach. JP tak dopracował zespoły kinematyczne AR, że funkcjonują dokładnie tak, jak powinny. Nic więcej. Oczywiście, mamy dostęp do dowolnych konfiguracji, różnych zespołów spustu, urządzeń wylotowych, radiatorów lufy, osłon itd., jednak nie zmienia to istoty rzeczy – każda kompilacja pracuje świetnie. Nie wiemy dlaczego, oprócz widocznej jakości nie ma w nich nic szczególnego, a strzelanie jest inne – bardziej „gładkie, miękkie” i skuteczne. Być może na tym polega magia JP.

Paradoksalnie, koncepcja wojskowego karabinu AR zatoczyła koło i poprzez strzelectwo sportowe wróciła do zastosowań służbowych. Bojowy AR stał się lepszy. John Paul projektuje najlepszą broń do sportu. Nikt nie osiągnął tak wiele doskonaląc to, co było już całkiem dobre w czasach Eugene Morrisona Stonera. W dodatku zrobił to tak, że zespoły są dostosowane do specyfikacji militarnej i mogą współpracować z częściami innych producentów w ramach ściśle zdefiniowanego standardu.

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

CTR-02 nadal jest postrzegany jako wyznacznik standardów w produkcji Competition Tactical Rifles. Dzięki modelowi CTR-02 znani strzelcy sportowi tacy jak Daniel Horner i Robby Johnson osiągali najwyższe wyniki w zawodach strzeleckich. 

Wyważenie, manewrowość, składność, mechanizm spustowy, regulowany system gazowy, lekkie i szybkie suwadło, cichy zespół oporopowrotny, doskonała lufa z dodatkami – trudno o lepszą kompilację. Całość autoryzowana przez Johna Paula.

JP CTR 02 jest karabinem przeznaczonym do sportu, do strzelań dynamicznych. Jest świetnie wyważony. Środek stosunkowo niewielkiej (3,5 kg) masy umieszczony jest dokładnie przed gniazdem magazynka. Podobnie jak w strzelbie myśliwskiej rozkłada to ciężar równomiernie na obie ręce i pozwala dobrze operować bronią. Typowa dla JP, rura handguardu i absolutnie uproszczona stała kolba ACE ARFX umożliwiają dowolny sposób pozycjonowania broni.

Na lufie JP Supermatch, wykonanej w technologii kriogenicznej z polerowanej stali nierdzewnej 416R, umieszczono typowo sportowe urządzenie wylotowe JP Compensator. O wiele istotniejsze wydaje się zamontowanie pomiędzy blokiem gazowym a komorą nabojową radiatora Thermal Dissipator zwiększającego powierzchnię rozpraszania ciepła z lufy o około 700% (wg JP). Odprowadzenie ciepła nie ma znaczenia, jeśli strzelamy trzy razy w ciągu 15 minut, ale przy trzecim magazynku i walce o czas, praca nawet najlepszej lufy w wysokiej temperaturze ulega zmianom. Istotne jest też zużycie materiału poddawanego ekstremalnym obciążeniom na gorąco.

W CTR 02 zastosowano mechanizm spustowy JP Fire Control Package o oporze 1,35 do 2,25 kg. To bardzo mało. Przy braku ruchu jałowego, jest to praktycznie dotknięcie. Mechanizm jest absolutnie sportowy, działa bezbłędnie, powtarzalnie, wymaga tylko delikatności i pełnej świadomości użytkownika.

John Paul zastosował suwadło (LMOS – Low Mass Operating System) o znacznie mniejszej masie, wykonane z lepszych materiałów dostosowanych wytrzymałościowo i pieczołowicie wykończone w procesie QPQ. Zrezygnował z tradycyjnego dopychacza naboju w komorze – zbędnego w strzelaniach sportowych. Zmodyfikował również elementy zamka zwiększając niezawodność jednego z najsłabszych punktów typowego AR. Do zespołu suwadła dostosowano też zespół oporowrotny i przeliczono go dla mniejszej masy całego układu. Jest to sprawdzone w broni JP rozwiązanie Silent Captured Spring, które oprócz doskonale harmonijnej pracy eliminuje paskudne dźwięki sprężyny w kolbie zwykłego aera.

Dodajmy do tego regulowany niski blok gazowy i wyobraźmy sobie, jak precyzyjnie można dostroić cały karabin uwzględniając gwint w lufie 1:8 i komorę .223 Wylde dającą dużą tolerancję wyboru amunicji.

 

Istnieje możliwość złożenia karabinka według wytycznych klienta, z podzespołów oferowanych przez firmę JP.

W skład karabinka nie wchodzi kolimator prezentowany na zdjęciach.

Kaliber

Masa: 3.5 kg
Kaliber: 5,56x45 mm, .223 remington
Długość: 97,8 cm kolba zsunięta
Gwint: 1/8
Urządzenie wylotowe: kompensator jp competition series compensator
Długość lufy: 18"
Profil lufy: light contour
Lufa: jp supermatch
Blok gazowy: niskoprofilowy
Rozpraszacz ciepła: jp thermal dissipator
Zastosowanie: Strzelectwo sportowe, Strzelectwo dynamiczne
Łoże: mk iii signature hand guard xl
Szkielet: ctr-02
Zamek: jp enhancedbolt
Suwadło: jp lmos bolt carrier
System gazowy: Rifle
Napinacz: radian raptor LT
Kolba: ace skeletonized
Urządzenie powrotne: silent captured spring
Chwyt: hogue pistol grip
W zestawie: zestaw akcesoriów jp
Gwarancja: 2 lata