Karabinek JP Enterprises GMR-15 PCC Match Ready Rifle kal.9x19

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 1JP-RR-GMR15PCC
 • Producent: JP Rifles
 • Kod producenta: RR-GMR15PCC

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 13 900,00 zł brutto
 • 13 490,00 zł
 • Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o wypełnienie formularza pod przyciskiem "Zamów".

  Zamów

JP Enterprises

Na wewnętrznej stronie pudła, w którym jest zapakowany futerał z karabinem JP 15 znajdujemy dużą nalepkę podpisaną przez założyciela JP Enterprises – Johna Paula:

To nie jest po prostu karabin. To jest JP. To jest uosobienie karabinu – wymyślony i zaprojektowany przez profesjonalistów żeby spełnić ich oczekiwania. Nie pytaliśmy ile to może kosztować, ale jak dobrze może funkcjonować, jak precyzyjny może być i jak skonstruowany. Robimy każdy karabin jak gdyby nasze życie od niego zależało, ponieważ gdzieś, kiedyś Twoje życie może zależeć od JP.

Wielu doświadczonych strzelców często mówi, że w broni JP jest coś magicznego. John Paul w latach 90. przeanalizował i doskonale zdiagnozował sytuację platformy AR. Mały sens miały radykalne modyfikacje dobrej konstrukcji i robienie z niej, jak z AK, kolejnych galili czy beryli. Podstawą była jakość i współpraca zespołów karabinu. Broń jest szczególnym zespołem części poddawanych wyjątkowym obciążeniom dynamicznym i pracującym w wyjątkowo złych warunkach. JP tak dopracował zespoły kinematyczne AR, że funkcjonują dokładnie tak, jak powinny. Nic więcej. Oczywiście, mamy dostęp do dowolnych konfiguracji, różnych zespołów spustu, urządzeń wylotowych, radiatorów lufy, osłon itd., jednak nie zmienia to istoty rzeczy – każda kompilacja pracuje świetnie. Nie wiemy dlaczego, oprócz widocznej jakości nie ma w nich nic szczególnego, a strzelanie jest inne – bardziej „gładkie, miękkie” i skuteczne. Być może na tym polega magia JP.

Paradoksalnie, koncepcja wojskowego karabinu AR zatoczyła koło i poprzez strzelectwo sportowe wróciła do zastosowań służbowych. Bojowy AR stał się lepszy. John Paul projektuje najlepszą broń do sportu. Nikt nie osiągnął tak wiele doskonaląc to, co było już całkiem dobre w czasach Eugene Morrisona Stonera. W dodatku zrobił to tak, że zespoły są dostosowane do specyfikacji militarnej i mogą współpracować z częściami innych producentów w ramach ściśle zdefiniowanego standardu.

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Częściowo przysłonięto okno wyrzutowe, skrócono osłonę przeciwpyłową, pozostawiono dopychacz naboju i odbijacz łusek. Karabin jest zręczny i manewrowy przy zachowaniu pełnej ergonomii aera. Relatywnie długa lufa znacząco wpływa na celność. Zastosowanie standardowych glockowskich magazynków pozostawia dowolność wyboru pojemności.

W strzelectwie sportowym jest to rozwiązanie korzystne z powodów oczywistych – cena amunicji i możliwość strzelania w obiektach z ograniczeniem energii pocisków.

JP GMR 15 jest następcą wszechstronnie sprawdzonego i zweryfikowanego przez strzelców GMR 13, który odniósł sukces na rynku nie tylko amerykańskim.

Amunicja 9 mm Parabellum w magazynku Glocka załadowana do najwyższej klasy amerykańskiego karabinu JP Enterprises w standardzie platformy AR. Działa bez zarzutu. Doskonały mechanizm spustu JP. Bezbłędnie policzony kinetycznie, zharmonizowany z cichym mechanizmem oporopowrotnym i dopracowany technologicznie zamek (suwadło). Najwyższej klasy lufa z radiatorem odprowadzającym ciepło. Prawdopodobnie bierzemy do ręki jednego z najlepszych przedstawicieli tej grupy broni użytkowej, która za parę lat zdominuje dwa największe obszary rynku – sport strzelecki i służby.

 

Istnieje możliwość złożenia karabinka według wytycznych klienta, z podzespołów oferowanych przez firmę JP.

Specyfikacja

Masa: 3 kg
Kaliber: 9x19
Długość: 82 cm kolba zsunięta
Gwint: 1/10
Urządzenie wylotowe: kompensator jp competition series compensator
Długość lufy: 14.5"
Profil lufy: light contour
Lufa: jp supermatch
Zastosowanie: Strzelectwo rekreacyjne, Strzelectwo sportowe, Strzelectwo bojowe, Strzelectwo dynamiczne
Łoże: mk iii rapid configuration
Szkielet: gmr-15, jp-15
Zamek: black 9mm enhancedbolt
Napinacz: standardowy mil-spec
Kolba: hogue overmolded carbine
Urządzenie powrotne: 9mm silent captured spring
Chwyt: hogue pistol grip
W zestawie: zestaw akcesoriów jp
Gwarancja: 2 lata