Karabinek POF Minuteman SBR 10,5" Black

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 1POF-01874-10,5
 • Producent: POF USA
 • Kod producenta: 01874

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 8 690,00 zł brutto
 • 9 590,00 zł 8 690,00 zł
 • Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o wypełnienie formularza pod przyciskiem "Zamów".

  Zamów

Patriot Ordnance Factory, Inc (POF-USA) to wiodący producent broni palnej z siedzibą w Phoenix w Arizonie. Produkty POF są doceniane przez wszystkich strzelców na całym świecie, ze względu na jedne z najlepiej wykonanych karabinków bazujących na platformie AR15. Ponad to broń od POF od zawsze cechuje duża precyzja i celność przy niesamowitej kulturze pracy karabinków DI oraz DP. Kształt ich karabinków jest synonimem jakości i niepowtarzalności.

Minuteman Pistol jest karabinem AR SBR z lufą długości 10,5” i przedłużką imitującą tłumik strzelającym z niezwykłą celnością i w opinii strzelców z rynku amerykańskiego – bronią niezawodną o niemal pistoletowej manewrowości. 

Patriot Ordnance Factory proponuje klasyczny karabin AR w opcji SBR z systemem gazowym Direct Impingement w standardowej wersji bez regulacji, lecz uzupełniony o rozwiązania firmy usprawniające kinetykę broni. Wszystko w koncepcji podporządkowano kryterium jakości wykonania, pozostawieniu tradycyjnej formuły użytkowej i redukcji masy. W Minuteman POF zastosował delikatny i elegancki handguard  Renegade kompatybilny z systemem M-Lok, złączami QD, pełną szyną picatinny na górze i jej krótkim odcinkiem na godzinie 6. Precyzyjna lufa jest mocowana do szkieletu komory zamkowej za pomocą powiększonej, znacznie sztywniejszej trzycalowej nakrętki, która dzięki wykonaniu ze stopu aluminium spełnia rolę radiatora odprowadzającego ciepło z przestrzeni stożka przejściowego. Kolejną modyfikacją jest rowkowanie komory nabojowej. POF określa to jako E2 dual-extraction. Cztery kanały odprowadzają część gazów prochowych wyrównując ciśnienie i w pewien sposób „wypychają łuskę” wspomagając pazur wyciągu. Koncepcja nawiązuje do znanych, sprawdzonych i nieco zapomnianych rowków Revellego.

Lower jest standardowej wysokości bez podwyższenia charakterystycznego dla systemu POF MRR, ze zdublowanymi manipulatorami. Urządzenie spustowe Match Grade Drop In z prostym spustem pracuje lekko, bez ruchu jałowego z siłą niecałych 2 kg.

Minuteman Pistol jest lekkim, zwinnym karabinem AR SBR w tradycyjnej formie ze wszystkimi wewnętrznymi ulepszeniami Patriot Ordnance Factory, które mógłby docenić sam Eugene Stoner.

Producent: POF
Masa: 2,49 kg
Kaliber: 5.56NATO, .223 remington
Długość: 67,3cm
Skok gwintu: 1:7
Urządzenie wylotowe: szczelinowy tłumik płomienia
Długość lufy: 10,5"
Materiał lufy: Stal 4150 chromowo molibdenowo wanadowa
Wykończenie lufy: azotowanie
Napinacz: obustronny
Kolba: MFT
Mechanizm spustu: 5lb Drop in trigger
Bezpiecznik: obustronny bezpiecznik manualny
Gwarancja: 2 lata