Karabin JP Enterprises LTC-19 Designated Marksman Rifle kaliber .308 Win

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: RR-LRP-07DMR
  • Producent: JP Rifles
  • Dostępność: Niedostępny online Niedostępny online
  • szt.
  • 21 500,00 zł
  • Niedostępny

JP

Na wewnętrznej stronie pudła, w którym jest zapakowany futerał z karabinem JP 15 znajdujemy dużą nalepkę podpisaną przez założyciela JP Enterprises – Johna Paula:

To nie jest po prostu karabin. To jest JP. To jest uosobienie karabinu – wymyślony i zaprojektowany przez profesjonalistów żeby spełnić ich oczekiwania. Nie pytaliśmy ile to może kosztować, ale jak dobrze może funkcjonować, jak precyzyjny może być i jak skonstruowany. Robimy każdy karabin jak gdyby nasze życie od niego zależało, ponieważ gdzieś, kiedyś Twoje życie może zależeć od JP.

Wielu doświadczonych strzelców często mówi, że w broni JP jest coś magicznego. John Paul w latach 90. przeanalizował i doskonale zdiagnozował sytuację platformy AR. Mały sens miały radykalne modyfikacje dobrej konstrukcji i robienie z niej, jak z AK, kolejnych galili czy beryli. Podstawą była jakość i współpraca zespołów karabinu. Broń jest szczególnym zespołem części poddawanych wyjątkowym obciążeniom dynamicznym i pracującym w wyjątkowo złych warunkach. JP tak dopracował zespoły kinematyczne AR, że funkcjonują dokładnie tak, jak powinny. Nic więcej. Oczywiście, mamy dostęp do dowolnych konfiguracji, różnych zespołów spustu, urządzeń wylotowych, radiatorów lufy, osłon itd., jednak nie zmienia to istoty rzeczy – każda kompilacja pracuje świetnie. Nie wiemy dlaczego, oprócz widocznej jakości nie ma w nich nic szczególnego, a strzelanie jest inne – bardziej „gładkie, miękkie” i skuteczne. Być może na tym polega magia JP.

Paradoksalnie, koncepcja wojskowego karabinu AR zatoczyła koło i poprzez strzelectwo sportowe wróciła do zastosowań służbowych. Bojowy AR stał się lepszy. John Paul projektuje najlepszą broń do sportu. Nikt nie osiągnął tak wiele doskonaląc to, co było już całkiem dobre w czasach Eugene Morrisona Stonera. W dodatku zrobił to tak, że zespoły są dostosowane do specyfikacji militarnej i mogą współpracować z częściami innych producentów w ramach ściśle zdefiniowanego standardu.

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Karabin snajperski JP jest bronią elitarną. Został zaprojektowany przez Johna Paula aby spełnić tylko jedno zadanie – trafić tam, gdzie celuje strzelec.

Biorąc pod uwagę energię naboju.308 Winchester wszystko przebiega zupełnie inaczej niż w .223 Remington. Odnalezienie celu w lunecie po szarpnięciu broni z odległości 900 m może kosztować cenne ułamki sekund. Inne są też oczekiwania strzelca. Z LRP 07 strzelamy ze stabilnej pozycji. Przez lunetę cały czas kontrolujemy cel – zarówno przed, jak i po strzale. Typowy dla AR sposób przeładowania wymusza konieczność zmiany pozycji głowy – John Paul przeniósł rączkę zaczepu suwadła na lewy bok komory zamkowej.

Stabilność broni i płynność pracy mechaniki broni snajperskiej jest warunkiem skuteczności szybkiego drugiego i kolejnych strzałów, a po to właśnie wybierana jest broń samopowtarzalna. Dziś Semi Automatic Sniper System praktycznie wypiera klasyczne konstrukcje karabinów snajperskich z zamkami cztero lub dwutaktowymi. W JP LRP 07 zastosowano suwadło JP .308 LMOS z Silent Captured Spring. Zgodnie z konsekwentnie realizowaną koncepcją Johna Paula gwarantuje to zrównoważenie systemu gazowego – szybkość, płynność, niezawodność przeładowania przy maksymalnej redukcji odrzutu i podrzutu. Całość jest sterowana regulowanym blokiem gazowym. Pamiętajmy, że mamy do czynienia z nabojem .308 Win. i zupełnie inną skalą i dynamiką procesów zachodzących podczas strzału. Co ciekawe, konstrukcyjnie elementy systemu nie różnią sie wiele od tych stosowanych w .223 Rem. (pomijając masy i sprężyny).

Broń JP znana jest ze swoich mechanizmów spustowych. Działają doskonale, krótko i jednostopniowo. Zostały opracowane do sportu i wróciły do zastosowań militarnych. W tym przypadku, ze względu na szybkość, zastosowano lekki kurek z czerwoną sprężyną (wojskową, mocniejszą) i żółtą sprężynę spustu. Kombinacja jest oczywista ze względu na przeznaczenie karabinu, a opór języka spustowego jest ustalony i tak bardzo subtelnie na 1,6-2,0 kg. Jeśli będziemy używać JP LRP 07 wyłącznie do sportu – warto wymienić sprężynę kurka na delikatniejszą, żółtą.

Znakomita lufa JP Cryogenic Supermatch ze stali 416R, z gwintem 1:11, w technologii Thermo-Fit, uzupełniona radiatorem JP Thermal Dissipater skutecznie odprowadzającym ciepło z przestrzeni zakomorowej, najbardziej narażonej na wypalanie i zakończona sprawdzonym urządzeniem wylotowym JP Compensator. Osłona lufy typowa dla JP, dwucalowa, długa, z możliwością montażu dwójnogu i opcjonalnie dodatkowego wyposażenia.

W zasadzie JP rezygnuje z dopychacza naboju w komorze, uznając go za zbędny i komplikujący mechanikę element. Zastępuje go dokręcanym odbijaczem łusek. W tym wypadku dopychacz jest, a suwadło ma nawet adekwatne ząbkowania. Okazuje się, że było takie oczekiwanie ze strony jednostek specjalnych.

Otrzymujemy karabin skuteczny i niezawodny w klasycznym kalibrze, sprawdzonym przez dziesięciolecia i dostępny w bardzo szerokiej gamie opcji.

 

Istnieje możliwość złożenia karabinka według wytycznych klienta, z podzespołów oferowanych przez firmę JP.

Masa: 4,7 kg
System gazodynamiczny: bezpośrednie odprowadzenie gazów na suwadło (di)
Kaliber: .308 Winchester
Gwint: 1/11
Urządzenie wylotowe: large profile compensator
Długość lufy: 20"
Profil lufy: medium contour
Lufa: .308 jp supermatch
Wykończenie lufy: black teflon
Blok gazowy: regulowany
Rozpraszacz ciepła: jp thermal dissipator
Łoże: mk iii rapid configuration hand guard xl
Szkielet: lrp-07, ltc-19
Zamek: jp enhancedbolt
Suwadło: jp lmos bolt carrier
System gazowy: Rifle
Napinacz: radian raptor LT
Kolba: magpul prs jpprs-sm qd
Chwyt: hogue pistol grip
W zestawie: zestaw akcesoriów jp
Gwarancja: 2 lata
Zastosowanie: Strzelectwo sportowe, Strzelectwo długodystansowe, Strzelectwo bojowe, Myślistwo