Spust Geissele Super 3 Gun (S3G) Trigger

  • szt.
  • 1 299,00 zł
  • Niedostępny

Spust Geissele Super 3 Gun (S3G)

Super 3 Gun jest jednooporowym spustem przeznaczonym do karabinków typu AR15 w wersji samopowtarzalnej. Został opracowany z myślą przede wszystkim o zastosowaniach sportowych, głównie w konkurencjach typu 3 Gun.

Charakteryzuje się bardzo płynną, krótką drogą języka spustowego i wyraźnym, łatwo wyczuwalnym oporem. Reset spustu jest krótki i wyraźny, co pozwala na oddawanie szybkich, celnych dubletów. Opór języka spustowego jest stały i wynosi 1,5 lub 1,8 kg w zależności od zastosowanej sprężyny.

Montaż modułu odbywa się z wykorzystaniem standardowych kołków i gniazd – jego instalacja zajmuje około 20 minut. Język spustowy ma identyczny profil, jak języki spustowe wojskowych karabinków M4/M16.

Części S3G wykonane są z wysokogatunkowej stali narzędziowej, co gwarantuje ich długą żywotność a końcowe wygładzanie przekłada się na płynną pracę mechanizmów. Zastosowane sprężyny kurka zapewniają bezawaryjną pracę broni z wykorzystaniem dowolnej amunicji, w tym wojskowej. Sam kurek jest lżejszy, niż w broni wojskowej, co przekłada się na szybszą pracę modułu i możliwość strzelania szybszych dubletów.

Dostępna jest również wersja z większymi pinami do karabinków AR firmy Colt produkowanych w latach 1990 do 2009.