Spust Geissele Super Semi-Automatic (SSA®) Trigger

  • szt.
  • 1 399,00 zł
  • Niedostępny

Spust Geissele Super Semi-Automatic (SSA)

Spust Super Semi-Automatic jest przeznaczoną na rynek cywilny wersją spustu Automatics’s Super Select-Fire do karabinków typu AR15. Ten nieregulowany moduł spustowo-uderzeniowy charakteryzuje się stałym oporem wynoszącym 2,75 kg. SSA jest spustem precyzyjnym, dwuoporowym (rozłożenie oporów: 1,25 i 1 kg), który umożliwia precyzyjne i dokładne kontrolowanie go przez strzelca.

Moduł spustowo-uderzeniowy SSA opracowano z myślą o zastosowaniu sportowym, ale sprawdzi się także w innych sytuacjach, także taktycznych, co potwierdzają rekomendacje amerykańskich instytucji rządowych.

Montaż modułu odbywa się z wykorzystaniem standardowych kołków i gniazd – jego instalacja zajmuje około 20 minut. Język spustowy ma identyczny profil, jak języki spustowe wojskowych karabinków M4/M16.

Części SSA wykonane są z wysokogatunkowej stali narzędziowej, co gwarantuje ich długą żywotność, a końcowe wygładzanie przekłada się na płynną pracę mechanizmów. Zastosowane sprężyny kurka zapewniają bezawaryjną pracę broni z wykorzystaniem dowolnej amunicji, w tym wojskowej. Sam kurek jest lżejszy, niż w broni wojskowej, co przekłada się na szybszą pracę modułu i możliwość strzelania szybszych dubletów.

Dostępna jest również wersja z większymi pinami do karabinków AR firmy Colt produkowanych w latach 1990 do 2009.