Karabin Adams Arms P2 k. 6,5 Creedmoor 18″ + luneta Vector Optics Sentinel 6-24x50

  • 14 539,00 zł 12 490,00 zł
  • Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o wypełnienie formularza pod przyciskiem "Zamów".

    Zamów

Adams Arms dokonał rzeczy niebagatelnej – zaprojektował i opracował prosty, skuteczny i niezawodny system krótkiego skoku tłoka (Short Stroke Piston, Short Stroke System) gotowy do użycia w prawie każdym karabinie AR z tradycyjnym DI. Zestaw do samodzielnej wymiany był początkiem powstania obecnej oferty AA obejmującej kompletne karabiny w różnych kalibrach do .308 Winchester włącznie.

Firma Adams Arms z siedzibą w Brooksville na Florydzie szczyci się tym, że jej broń i wszystkie elementy są produkowane w USA. Obecnie w czasie rozproszonych procesów produkcji i różnych źródeł dostaw staje się to podstawą zaufania strzelców.

Systemy tłokowe Retro Fit Adams Arms są z powodzeniem wykorzystywane przez innych producentów broni i cieszą się zaufaniem odbiorców.

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

P2 Rifle 18" AARS jest pełnowymiarowym karabinem AR przeznaczonym do użytku taktycznego i strzelań sportowych na dalekich dystansach. 6,5 Creedmoor jest nabojem używanym przez strzelców sportowych do 1000 m, myśliwych i powoli wchodzącym do służb. Prawdopodobnie jest to nabój najbardziej rozwojowy i perspektywiczny. Dzięki swojej doskonałej balistyce, a przede wszystkim dzięki decyzji o zastępowaniu nim tradycyjnego 7,62x51 NATO (.308 Winchester) w amerykańskich jednostkach specjalnych, co w sposób pośredni przeniesie się na rynek cywilny. 6,5 CR został wprowadzony do sprzedaży przez firmę Hornady w 2008 roku. Skonstruowali go doświadczeni strzelcy (Dave Emary z Hornady i Dennis DeMille z Creedmoor Sport, zdobywca tytułu NRA National High Power Champion w 2005 roku) jako precyzyjny nabój tarczowy.

P2 posiada szynę picatinny na pełnej długości i handguard AARS Adams Arms M-LOK Rail System, co pozwala dowolnie doposażyć broń. Adams Arms zastosował modułowe urządzenie spustowe Rise Armament Rave 140, jednooporowe z siłą 1,6 kg i krótkim resetem cenione za jakość i rozsądną cenę.

Podstawą zastrzeżeń do stonerowskich karabinów AR jest system gazowy DI. Pomimo weryfikowanej przez dziesięciolecia sprawności do dziś budzi zastrzeżenia. Odpowiedzią na problemy z brudem suwadła jest system tłokowy. Eliminuje on obecność produktów spalania prochu w przestrzeni komory zamkowej i ogranicza przedmuchy. Adams Arms opracował proste i dobre rozwiązanie wydmuchu gazów do zamkniętej tulei tłoczyska nie zmieniając konstrukcji standardowego AR. 

Istotą konstrukcji jest system krótkiego skoku tłoka Retro Fit. W P2 Adams Arms, ze względu na ergonomiczną osłonę lufy, zamontował swój niski blok gazowy P Series Micro Adjustable. Pozwala on, przez łatwą regulację dostosować energię gazów konieczną do poprawnego działania systemu tłokowego z dowolną amunicją i ewentualnymi tłumikami. Blok ma pięć ustawień i dwa skrajne położenia umożliwiające demontaż. Działa w zakresach od 100%, przez 74%, 53%, 32% do 11%.

Połączenie sprawdzonej, niezawodnej automatyki systemu Adams Arms z koncepcją ergonomiczną i użytkową AR tworzy broń o potencjale do wykorzystania na różnych płaszczyznach, zarówno służbowych, myśliwskich jak i sportowych uwzględniających daleki dystans.

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Producent: Adams Arms
Masa: 3,81
Kaliber: 6,5 creedmoore
Długość: 91,4
Urządzenie wylotowe: tłumik płomienia a2
Długość lufy: 18''
Profil lufy: government
Materiał lufy: Stal 4150 chromowo molibdenowo wanadowa
Wykończenie lufy: QPQ
Blok gazowy: P Series Micro Adjustable 5 pozycji
Muszka: Williams Metal Flip-Up
Przeziernik: Williams Metal Flip-Up
Łoże: AARS Adams Arms M-LOK Rail System
Materiał szkieletu: odkuwka 7075-T6, typ III klasa II, anodowane
System gazowy: DP
Kolba: 6-pozycyjna z mocowaniami QD
Mechanizm spustu: Rise Armament Rave 140
Chwyt: Ergo Grip
W zestawie: jeden magazynek, torba do przenoszenia broni
Gwarancja: 2 lata