Pistolet Springfield 1911 DS Prodigy k.9mm + kolimator HEX

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 1SA-PH9119AOSD
 • Producent: Springfield Armory
 • Kod producenta: PH9119AOSD

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 10 900,00 zł brutto
 • 10 490,00 zł
 • Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o wypełnienie formularza pod przyciskiem "Zamów".

  Zamów

Historia Springfield Armory Inc. z siedzibą w Geneseo w stanie Illinois jest ciekawa, ponieważ powstała ona zaledwie w 1974 roku, a jednocześnie nawiązuje do tradycji najstarszej amerykańskiej, rządowej wytwórni broni Springfield Armory (United States Armoury and Arsenal at Springfield) ze Springfield w stanie Massachusetts istniejącej od 1777 roku i zamkniętej w roku 1968. Od początku firma jest zarządzana i pozostaje własnością rodziny Reese, która szczyci się uratowaniem historycznej nazwy i hasłem „The First Name in American Firearms”.

Jednak nie tylko nazwa świadczy o przywiązaniu do tradycji i amerykańskich wartości. Broń produkowana w firmie jest z jednej strony udoskonalonym, modyfikowanym i wykonanym w najwyższej jakości standardzie (1911, M1 Garand, M14, AR), z drugiej – zupełnie współczesną i perfekcyjnie dopracowaną designersko produkcją wykorzystującą tworzywa sztuczne (XD, Hellcat, Hellion).

Nowoczesny klon klasycznego pistoletu Colt M1911A1, przystosowany do strzelania amunicją 9 mm x 19 PARA i zmodyfikowany tak, by spełniał wymagania współczesnego strzelca.
Broń wyposażona jest w matchową lufę o długości 5” i ciężkim profilu, wyprodukowaną z wykorzystaniem technologii kucia na zimno. Zamek i szkielet pistoletu wykonane są z kutej stali węglowej i pokryte czarną farbą Cerakote. Na szkielecie zamontowane są ergonomiczne, polimerowe okładziny chwytu pokryte fakturą zwiększająca przyczepność dłoni. Urządzenie powrotne stanowi sprężyna osadzona na dwuczęściowej żerdzi.

1911 DS Prodigy zasilany jest z dwurzędowych magazynków o pojemności 17 sztuk amunicji oraz powiększonych, mieszczących 20 naboi (oba w komplecie z bronią).

Pistolet fabrycznie przystosowany jest do montażu kolimatorów poprzez wykonanie frezu na zamku oraz zastosowanie podwyższonych, stalowych przyrządów celowniczych ze światłowodową muszką.

W standardzie 1911 DS Prodigy ma szynę montażową pod lufą, powiększony bezpiecznik chwytowy, dwustronny bezpiecznik nastawny oraz lekki, szkieletowy kurek.

W tym zestawie razem z pistoletem dostajemy dedykowany kolimator HEX, który pozwala zachować oryginalne celowniki, które są widoczne i można z nich korzystać mimo zamontowanego kolimatora. 

Masa: 935,5g
Kaliber: 9mm luger
Długość: 21,59cm
Długość lufy: 5"
Muszka: stalowa, ze światłowodem
Szczerbinka: stalowa
Magazynek: 17-nabojowy, 20-nabojowy
Gwarancja: 2 lata