Spust Hiperfire HIPERTOUCH COMPETITION (24 C)

  • szt.
  • 1 349,00 zł

HIPERTOUCH COMPETITION (24 C)

HIPERTOUCH 24 C jest precyzyjnym, wysokiej jakości urządzeniem spustowo-uderzeniowym przeznaczonym do montowania w karabinkach rodziny AR-15 i AR-10 oraz pochodnych przeznaczonych dla strzelców sportowych. Zostało ono zaprojektowane z myślą o uzyskiwaniu jak najlepszych wyników.

Cechą charakterystyczną tego urządzenia jest prosty język spustowy z podkładką pod opuszek palca z możliwością ustawienia w jednej z pięciu pozycji (standardowo użytkownik otrzymuje nakładkę czerwoną, opcjonalnie można zamówić także czarną).

Użytkownik może wybierać pomiędzy trzema siłami spustu (1, 1.5, 2 kg – Light, Medium-Light, Medium), które reguluje się zespołem dwóch sprężyn, będącym autorskim rozwiązaniem firmy Hiperfire. Wymiany sprężyn można dokonać bez konieczności demontażu całego urządzenia spustowo-uderzeniowego. W zależności od położenia podkładki pod opuszek zmienia się także w niewielkim zakresie siła oporu spustu, dzięki czemu użytkownik ma w sumie 15 możliwości jej ustawienia (po pięć ustawień podkładki dla każdej z trzech sprężyn). Urządzenia można używać także bez podkładki.

Zastosowany układ konstrukcyjny zapewnia największą w swojej klasie energię kurka, co przekłada się na pewność zbicia spłonki w dowolnej amunicji.

HIPERTOUCH 24 C charakteryzuje się wyjątkowo płynną pracą spustu, z krótkim resetem i krótką drogą pomiędzy oporem a strzałem – charakterystyka pracy urządzenia pozwala na oddawanie szybko następujących po sobie strzałów przy pełnej prowadzonego ognia i dużej celności.

HIPERTOUCH 24 C można zainstalować w komorze spustowej bez konieczności wyjmowania bezpiecznika/selektora rodzaju ognia.

Urządzenie spustowo-uderzeniowe HIPERTOUCH 24 C jest przystosowane do prowadzenia wyłącznie ognia pojedynczego.