Nasadka noktowizyjna Pulsar Forward F135

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 2707
  • Producent: Pulsar
  • Dostępność: Dowiedz się o dostępność Dowiedz się o dostępność

  • Historia ceny
  • szt.
  • 4 990,00 zł
  • Niedostępny

Pulsar Forward w nowej odsłonie! Pulsar Forward F135, F155 oraz FN135 FN155 to kolejny etap ewolucji cyfrowej noktowizji, która zdobywa coraz szersze uznanie nie tylko wśród miłośników amatorskich obserwacji życia nocnego, ale także wśród profesjonalistów, myśliwych, służb mundurowych.

Pulsar Forward to pierwsze na naszym rynku cyfrowe urządzenia noktowizyjne do zastosowania z lornetkami o obiektywie 42, 50 i 56 mm.

Forward F135 oraz FN135 posiada obiektyw o średnicy 30 mm i ogniskowej 36 mm, co daje zasięg obserwacji 370 m, natomiast model F155 i FN155posiada większy obiektyw 50 mm o ogniskowej 50 mm, co zapewnia zasięg obserwacji 450 m.Oba modele zostały gruntownie przeprojektowane, przez co ich gabaryty i waga są nieporównywalnie mniejsze od poprzednika. Zastosowanie prostego toru optycznego znacznie obniżyło całkowitą wysokość noktowizora, przez co stał się on bardziej ergonomiczny.

Nowością względem noktowizorów DFA75 / DN55 jest całkowicie nowy sensor CMOS 1/3" o niezwykle wysokiej czułości spektralnej, aż 0,000015 mW / 780 nm, co przekłada się na większy zasięg, znacznie niższy szum obrazu i ostrzejsze detale obserwowanego celu. Przetwornik CMOS zapewnia także mniejsze zużycie energii względem "starego" sensora CCD, przez co czas działania na w pełni naładowanym akumulatorze IPS5 wzrósł aż do 9 godzin. Lekki i wydajny akumulator IPS w noktowizorach Forward F wykonano w technologii Litowo-Jonowej. Nowością w Forwardach F135 / F155 jest gniazdo zewnętrznego zasilania microUSB o napięciu 5V, co oznacza że można zasilić go z popularnych powerbanków, czy sieciowej / samochodowej ładowarki do telefonu. Urządzenie jest całkowicie odporne na warunki zewnętrzne, może być krótkotrwale zanurzone w wodzie (stopień ochrony IPX7).

Największą nowością w serii Digiforce jest wbudowana sieć Wi-Fi. Noktowizor potrafi komunikować się z zewnętrznymi urządzeniami mobilnymi na których za pomocą dedykowanej aplikacji Pulsar StreamVision można oglądać obraz, sterować funkcjami noktowizora, a nawet przeprowadzić transmisję na żywo z wykorzystaniem serwisu YouTube.

Wbudowany niewidoczny iluminator laserowy 940 nm o 3-stopniowej regulacji mocy zapewnia wydajne oświetlenie celu na dalekim dystansie, także w całkowitej ciemności.