Pistolet Springfield 1911 Mil-spec k.45 ACP Stainless

  • 5 490,00 zł
  • Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o wypełnienie formularza pod przyciskiem "Zamów".

    Zamów

Historia Springfield Armory Inc. z siedzibą w Geneseo w stanie Illinois jest ciekawa, ponieważ powstała ona zaledwie w 1974 roku, a jednocześnie nawiązuje do tradycji najstarszej amerykańskiej, rządowej wytwórni broni Springfield Armory (United States Armoury and Arsenal at Springfield) ze Springfield w stanie Massachusetts istniejącej od 1777 roku i zamkniętej w roku 1968. Od początku firma jest zarządzana i pozostaje własnością rodziny Reese, która szczyci się uratowaniem historycznej nazwy i hasłem „The First Name in American Firearms”.

Jednak nie tylko nazwa świadczy o przywiązaniu do tradycji i amerykańskich wartości. Broń produkowana w firmie jest z jednej strony udoskonalonym, modyfikowanym i wykonanym w najwyższej jakości standardzie (1911, M1 Garand, M14, AR), z drugiej – zupełnie współczesną i perfekcyjnie dopracowaną designersko produkcją wykorzystującą tworzywa sztuczne (XD, Hellcat, Hellion).

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Standardowy, kultowy pistolet Colt M1911A1 w nowoczesnym wykonaniu firmy Springfield. Broń prawie doskonale odwzorowuje oryginał, poczynając od zasady działania, poprzez konstrukcję, a kończąc na charakterystycznym wykończeniu metodą parkeryzowania.

Pistolet wyposażony jest w kutą na zimno lufę matchową wykonaną ze stali nierdzewnej, mającą długość 5”. Szkielet i zamek broni wykonano z kutej stali węglowej metodą obróbki skrawaniem. W 1911 MIL SPEC zastosowano drewniane okładziny chwytu, tożsame ze stosowanymi w broni produkowanej dla wojska, podobnie jak urządzenie powrotne, identyczne jak w oryginalnym M1911A1.

Broń zasilana jest ze standardowych magazynków o pojemności 7 naboi.

Różnicą w stosunku do oryginału jest zastosowanie przyrządów celowniczych z systemem trzech kropek oraz obniżone okno wyrzutowe łusek.

1911 MIL SPEC, podobnie jak pierwowzór, jest bronią przystosowaną do potrzeb strzelca praworęcznego.

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Masa: 1,1 kg
Kaliber: .45 acp
Długość: 21,84cm
Długość lufy: 5"
Muszka: stalowa z białym punktem
Szczerbinka: stalowa z dwoma białymi punktami
Magazynek: 7-nabojowy
Gwarancja: 2 lata