Pistolet Springfield 1911 RONIN .45 ACP lufa 4,25"

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 1SA-PX9118L
 • Producent: Springfield Armory
 • Kod producenta: PX9118L

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 5 890,00 zł brutto
 • 5 290,00 zł
 • Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o wypełnienie formularza pod przyciskiem "Zamów".

  Zamów

Historia Springfield Armory Inc. z siedzibą w Geneseo w stanie Illinois jest ciekawa, ponieważ powstała ona zaledwie w 1974 roku, a jednocześnie nawiązuje do tradycji najstarszej amerykańskiej, rządowej wytwórni broni Springfield Armory (United States Armoury and Arsenal at Springfield) ze Springfield w stanie Massachusetts istniejącej od 1777 roku i zamkniętej w roku 1968. Od początku firma jest zarządzana i pozostaje własnością rodziny Reese, która szczyci się uratowaniem historycznej nazwy i hasłem „The First Name in American Firearms”.

Jednak nie tylko nazwa świadczy o przywiązaniu do tradycji i amerykańskich wartości. Broń produkowana w firmie jest z jednej strony udoskonalonym, modyfikowanym i wykonanym w najwyższej jakości standardzie (1911, M1 Garand, M14, AR), z drugiej – zupełnie współczesną i perfekcyjnie dopracowaną designersko produkcją wykorzystującą tworzywa sztuczne (XD, Hellcat, Hellion).

Springfield Armory® Ronin® w kalibrze .45 ACP łączy dziedzictwo platformy 1911 z nowoczesnym designem, których oczekują współcześni strzelcy. Ronin posiada kuty stalowy zamek oraz aluminiowy szkielet oraz kutą lufę dla uzyskania najlepszej trwałości. Pistolet wyposażony jest w 4,25" calową lufę, tradycyjny zespół sprężyny powrotnej i tuleję lufy, regulowaną szczerbinę oraz muszkę z światłowodem. 

Pistolet wykończony jest w stylu dual tone - dzięki czemu ma indywidualny charakter i przyciąga wzrok wszystkich strzelców. Ponad to na zamku zaprojektowano bardzo wydajne nacięcia ułatwiające przeładowanie pistoletu nawet w sytuacjach trudnych warunków np. deszcz, mróz itd. 

W Roninie zastosowano laminowane okładziny, które zwiększają przyczepność i nadają stylu całej konstrukcji.

Kaliber: .45 acp
Długość: 8,6"
Skok gwintu: 1:16
Długość lufy: 4,25"
Lufa: kuta
Muszka: stalowa, ze światłowodem
Szczerbinka: regulowana
Materiał szkieletu: aluminium
Materiał zamka: stal
Wykończenie zamka: oksyda
Magazynek: 8+1