Pistolet Springfield Armory 1911 Garrison k.45ACP

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 1SA-PX9420
 • Producent: Springfield Armory
 • Kod producenta: PX9420

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 6 590,00 zł brutto
 • 6 490,00 zł
 • Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o wypełnienie formularza pod przyciskiem "Zamów".

  Zamów

Historia Springfield Armory Inc. z siedzibą w Geneseo w stanie Illinois jest ciekawa, ponieważ powstała ona zaledwie w 1974 roku, a jednocześnie nawiązuje do tradycji najstarszej amerykańskiej, rządowej wytwórni broni Springfield Armory (United States Armoury and Arsenal at Springfield) ze Springfield w stanie Massachusetts istniejącej od 1777 roku i zamkniętej w roku 1968. Od początku firma jest zarządzana i pozostaje własnością rodziny Reese, która szczyci się uratowaniem historycznej nazwy i hasłem „The First Name in American Firearms”.

Jednak nie tylko nazwa świadczy o przywiązaniu do tradycji i amerykańskich wartości. Broń produkowana w firmie jest z jednej strony udoskonalonym, modyfikowanym i wykonanym w najwyższej jakości standardzie (1911, M1 Garand, M14, AR), z drugiej – zupełnie współczesną i perfekcyjnie dopracowaną designersko produkcją wykorzystującą tworzywa sztuczne (XD, Hellcat, Hellion).

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Legendarny pistolet M1911A1 wykonany przez firmę Springfield z zachowaniem pierwotnego wyglądu i funkcjonalności, ale poprawieniem wykonania, spasowania i zastosowaniem delikatnych usprawnień poprawiających użyteczność broni, ale niepsujących jej ogólnego, klasycznego wyglądu.

W broni zastosowano drewniane okładziny zachowujące wygląd wojskowego pierwowzoru, podobnie jak magazynki o pojemności 7 naboi. Zmienione zostały przyrządy celownicze – w nowym M1911 od Springfielda zastosowano nowoczesne przyrządy Combat Low Profile wyposażone w system trzech kropek i osadzone na jaskółczy ogon (szczerbina i mucha). Dla poprawy celności w broni zainstalowana jest 5-calowa, kuta na zimno lufa Match ze stali nierdzewnej, ze skokiem gwintu 1:12. W broni zainstalowane są fabrycznie: lekki spust o poprawionej charakterystyce, lekki, szkieletowy kurek oraz wygodniejsza, powiększona dźwignia bezpiecznika chwytowego z powiększonym beaver tail.

Pistolet wykończony jest niebieską oksydą, co nadaje mu klasycznego wyglądu, zaś górna powierzchnia zamka jest zmatowiona, by zapobiec powstawaniu odblasków mogących oślepić strzelca.

W zestawie z pistoletem znajduje się jeden magazynek.

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Masa: 1,04kg
Kaliber: .45 acp
Długość: 218mm
Gwint: 1/16
Długość lufy: 5"
Materiał lufy: kuta stal nierdzewna
Muszka: niska, stalowa z białym punktem
Szczerbinka: niska, stalowa z dwoma białymi punktami
Materiał szkieletu: kuta stal węglowa
Materiał zamka: kuta stal węglowa
Chwyt: cienke drewno
Magazynek: 7-nabojowy
Gwarancja: 2 lata