Pistolet Springfield Armory 1911 Garrison k.9mm

  • 5 990,00 zł
  • Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o wypełnienie formularza pod przyciskiem "Zamów".

    Zamów

Historia Springfield Armory Inc. z siedzibą w Geneseo w stanie Illinois jest ciekawa, ponieważ powstała ona zaledwie w 1974 roku, a jednocześnie nawiązuje do tradycji najstarszej amerykańskiej, rządowej wytwórni broni Springfield Armory (United States Armoury and Arsenal at Springfield) ze Springfield w stanie Massachusetts istniejącej od 1777 roku i zamkniętej w roku 1968. Od początku firma jest zarządzana i pozostaje własnością rodziny Reese, która szczyci się uratowaniem historycznej nazwy i hasłem „The First Name in American Firearms”.

Jednak nie tylko nazwa świadczy o przywiązaniu do tradycji i amerykańskich wartości. Broń produkowana w firmie jest z jednej strony udoskonalonym, modyfikowanym i wykonanym w najwyższej jakości standardzie (1911, M1 Garand, M14, AR), z drugiej – zupełnie współczesną i perfekcyjnie dopracowaną designersko produkcją wykorzystującą tworzywa sztuczne (XD, Hellcat, Hellion).

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

W 1911 GARRISON dwie rzeczy zaskakują: kaliber, ponieważ spodziewamy się klasycznej czterdziestkipiątki i jakość wykonania. Jest to konstrukcja całkowicie stalowa, wykonana z odkuwek i dopracowana w każdym szczególe. Kuta stal gwarantuje praktyczną niezawodność wszystkich zespołów pracujących w dowolnych warunkach eksploatacji broni. Projekt oparty jest na stuletniej koncepcji Johna Mosesa Browninga, a zasadniczo tylko udoskonalony materiałowo i technologicznie. Zmieniono beavertail, skrócono ramię bezpiecznika, zastosowano lekki kurek szkieletowy i wyposażono pistolet we współczesne przyrządy celownicze. Całość pozostaje wierna standardowi 1911.

GARRISON jest bronią świadomego wyboru dla strzelca, który potrafi docenić jej wszystkie walory. Nie epatuje pojemnością jednorzędowego magazynka, wyszukaną ergonomią chwytu czy możliwością podczepienia celownika laserowego lub światła. Jest bronią do przenoszenia z zabezpieczeniem, odwiedzionym kurkiem i użycia w każdej sytuacji krytycznej. Na strzelnicy jest celna i z amunicją 9x19 mm przy masie nieco powyżej 1 kg nie generuje poważniejszego odrzutu. Mechanizm spustu jest jednostopniowy i działa idealnie.

 

Pistolet Springfield Armory 1911 Garrison na BH Blog

 

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Masa: 1,07kg
Kaliber: 9mm luger
Długość: 218mm
Gwint: 1/16
Długość lufy: 5"
Materiał lufy: kuta stal nierdzewna
Muszka: niska, stalowa z białym punktem
Szczerbinka: niska, stalowa z dwoma białymi punktami
Materiał szkieletu: kuta stal węglowa
Materiał zamka: kuta stal węglowa
Chwyt: cienke drewno
Magazynek: 9-nabojowy
Gwarancja: 2 lata