Pistolet Springfield Armory 1911 Operator k.45ACP

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 1SA-PO9230
 • Producent: Springfield Armory
 • Kod producenta: PO9230

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 8 690,00 zł brutto
 • 7 890,00 zł
 • Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o wypełnienie formularza pod przyciskiem "Zamów".

  Zamów

Historia Springfield Armory Inc. z siedzibą w Geneseo w stanie Illinois jest ciekawa, ponieważ powstała ona zaledwie w 1974 roku, a jednocześnie nawiązuje do tradycji najstarszej amerykańskiej, rządowej wytwórni broni Springfield Armory (United States Armoury and Arsenal at Springfield) ze Springfield w stanie Massachusetts istniejącej od 1777 roku i zamkniętej w roku 1968. Od początku firma jest zarządzana i pozostaje własnością rodziny Reese, która szczyci się uratowaniem historycznej nazwy i hasłem „The First Name in American Firearms”.

Jednak nie tylko nazwa świadczy o przywiązaniu do tradycji i amerykańskich wartości. Broń produkowana w firmie jest z jednej strony udoskonalonym, modyfikowanym i wykonanym w najwyższej jakości standardzie (1911, M1 Garand, M14, AR), z drugiej – zupełnie współczesną i perfekcyjnie dopracowaną designersko produkcją wykorzystującą tworzywa sztuczne (XD, Hellcat, Hellion).

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Odświeżona i unowocześniona wersja pistoletu-legendy, czyli Colt M1911A1 wyprodukowana przez Springfield Armory. Zachowując oryginalne rozwiązania techniczne pierwowzoru poprawiono ergonomię broni oraz unowocześniono ją dostosowując do współczesnych wymagań. Uzyskano to poprzez zastosowanie nowoczesnych okładzin chwytu  tworzywa G10, które zapewniają idealne przyleganie dłoni i kontrolę nad pistoletem podczas strzelania. W przedniej części szkieletu, pod lufą, wykonano szynę montażową Picatinny, zaś w tylnej pojawił się powiększony bezpiecznik chwytowy z bardzo dużym beaver tail. Dodatkowo pistolet wyposażono w nowoczesne przyrządy celownicze z trytową kapsułką w muszce i białymi kropkami na szczerbinie, a także w kutą na zimno ze stali nierdzewnej lufę Match o długosci 5” i skoku gwintu 1:12. Całości dopełnia szkieletowy, lekki kurek oraz spust o zmniejszonej masie i poprawionej charakterystyce pracy. W broni zastosowano dwustronny, symetryczny bezpiecznik nastawny o przekonstruowanym skrzydełku oraz nowe gniazdo sprężyny kurka pokryte wzorem poprawiającym przyczepność dłoni.

Springfield M1911 Operator fabrycznie pokryty jest czarną farbą Cerakote, a w zestawie z bronią nabywca otrzymuje dwa magazynki o pojemności 8 sztuk amunicji każdy.

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Masa: 1,09kg
Kaliber: .45 acp
Długość: 218mm
Gwint: 1/16
Długość lufy: 5"
Materiał lufy: kuta stal nierdzewna
Muszka: niska, stalowa z trytami
Szczerbinka: niska, stalowa z dwoma białymi punktami
Materiał szkieletu: kuta stal węglowa
Materiał zamka: kuta stal węglowa
Chwyt: VZ Grips® G10
Magazynek: 8-nabojowy
Gwarancja: 2 lata