Pistolet Springfield Armory Echelon k.9mm (wersja z gwintem)

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 1SA-ECT9459B-3D
 • Producent: Springfield Armory
 • Kod producenta: ECT9459B-3D

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 3 999,00 zł brutto
 • 3 990,00 zł
 • Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o wypełnienie formularza pod przyciskiem "Zamów".

  Zamów

Historia Springfield Armory Inc. z siedzibą w Geneseo w stanie Illinois jest ciekawa, ponieważ powstała ona zaledwie w 1974 roku, a jednocześnie nawiązuje do tradycji najstarszej amerykańskiej, rządowej wytwórni broni Springfield Armory (United States Armoury and Arsenal at Springfield) ze Springfield w stanie Massachusetts istniejącej od 1777 roku i zamkniętej w roku 1968. Od początku firma jest zarządzana i pozostaje własnością rodziny Reese, która szczyci się uratowaniem historycznej nazwy i hasłem „The First Name in American Firearms”.

Jednak nie tylko nazwa świadczy o przywiązaniu do tradycji i amerykańskich wartości. Broń produkowana w firmie jest z jednej strony udoskonalonym, modyfikowanym i wykonanym w najwyższej jakości standardzie (1911, M1 Garand, M14, AR), z drugiej – zupełnie współczesną i perfekcyjnie dopracowaną designersko produkcją wykorzystującą tworzywa sztuczne (XD, Hellcat, Hellion).

Pistolet Echelon™ firmy Springfield Armory to tak naprawdę zaawansowany system modułowy broni oparty na technologii COG, gwarantujący nie tylko elastyczność modułową, lecz także doskonałą wydajność mechanizmu spustowego. Zastosowane najwyższej jakości materiały zapewniają niezawodność spustu nawet w najbardziej wymagających warunkach eksploatacji.

 

Innowacyjnym elementem na rynku broni jest system VIS (VISIONERY OPTICS INTEGRATION), umożliwiający montaż prawie każdego celownika optoelektronicznego bez konieczności stosowania płytki pośredniczącej. Dzięki specjalnemu systemowi otworów i samoblokujących kołków zwiększona jest niezawodność, a celownik montowany jest blisko osi lufy, zachowując stabilność. Specjalnie zaprojektowane piny skutecznie blokują celownik w każdej płaszczyźnie, zapewniając utrzymanie zera celowniczego.

 

Mechanizm zamka i starannie wyprofilowane nacięcia na nim (rozmieszczenie, grubość i forma) zapewniają intuicyjne operowanie pistoletem. Proste sprawdzenie komory za pomocą "press-check" czy szybkie przeładowanie stają się oczywiste nawet dla początkujących strzelców. Wyprofilowanie nacięć umożliwia bezpieczne użytkowanie broni nawet w warunkach wilgotnych lub niskich temperaturach, gdy strzelec pracuje w rękawiczkach.

 

Dzięki modułowej budowie, pistolet Echelon™ umożliwia szybką wymianę chwytu, a każdy chwyt posiada 3 różne nakładki, pozwalając dopasować go do rozmiaru dłoni i preferowanego sposobu trzymania broni. Powłoka zastosowana na chwycie jest odporna na różne warunki użytkowania. Konstrukcja chwytu zapewnia pewny uchwyt zarówno z rękawiczkami, jak i bez. Pistolet posiada również moletowanie w istotnych punktach konstrukcji co wpływa na budowanie odpowiedniego indexu.

 

Pistolet Springfield Echelon™ jest w pełni symetryczny, co umożliwia obsługę z obu stron bez konieczności dodatkowych modyfikacji. Dźwignia blokady zamka ma specjalnie zaprojektowany kształt, który zapobiega przypadkowemu zablokowaniu zamka w tylnym położeniu.

 

Lufa kuta na zimno, wykonana zgodnie z najwyższymi standardami i bruzdowaniem 1:10, zapewnia wysoką precyzję strzałów przy minimalnym zużyciu oraz doskonałą kompatybilność z różnymi rodzajami amunicji.

 

Pistolety Echelon™ wyposażone są w wysokiej jakości trytowe przyrządy celownicze, które w zależności od wersji są 3-punktowe lub posiadają muszkę w kształcie litery U. Bez względu na wersję, celowniki są wyraziste i umożliwiają strzelanie w stylu "point-shooting", co jest istotne w strzelectwie praktycznym na całym świecie.

 

Ta wersja posiada również gwint pod tłumik.

Producent: Springfield
Masa: 0.69kg
Kaliber: 9x19 mm Luger
Długość: 22,3 cm
Skok gwintu: 1:10
Gwint: .5x28"
Długość lufy: 5,28"
Materiał lufy: stal kuta na zimno
Wykończenie lufy: melonit
Muszka: tritium dot
Szczerbinka: tritium 2 dot
Szkielet: modułowy
Materiał szkieletu: polimer
Wykończenie zamka: melonit
Magazynek: 17 i 20 nabojowy