Swarovski luneta Z8i 3.5-28x50 P

Swarovski to znany na całym świecie producent najwyższej jakości optyki sportowej. Produkty tej firmy charakteryzują świetne parametry oraz wyjątkowa dbałość o jakość i precyzję wykonania. Dzięki tym cechom lornetki i lunety Swarovski zajmują czołowe miejsca w rankingach i cieszą się znakomitą renomą wśród użytkowników. W politykę firmy wpisuje się ciągła innowacja oraz dbałość o klienta docelowego. 

Swarovski Z8i to seria lunet myśliwskich o ośmiokrotnym zoomie. Dzięki szerokiej możliwość regulacji powiększenia są to niezwykle uniwersalne celowniki. Lunety oparte o tubus 30 mm, zachowują smukłą linię i świetną ergonomię. Dzięki temu znakomicie prezentują się na każdym rodzaju broni. Serie charakteryzuje znakomita jakość obrazu, niezwykle szerokie pole widzenia oraz niezawodność, z której znana jest firma Swarovski. Siatki celownicze zostały umieszczone w drugim planie optycznym (obraz siatki nie zmienia się wraz z regulacją powiększenia) i posiadają dopracowany system podświetlenia punktu celowniczego. Smukły moduł podświetlenia siatki celowniczej jest idealnie dopasowany do wyglądu lunety, a dostępne od góry przyciski do regulacji ustawień zapewniają niezwykle wygodną obsługę. Moduł posiada dzienny i nocny tryb pracy, jest wyposażony w funkcję pamięci, która po uruchomieniu automatycznie przywraca ostatnie wybrane ustawienie i pozwala dokonać wyboru spośród 64 różnych poziomów jasności. SWAROLIGHT, automatycznie uruchamiająca się funkcja podświetlenia, wykorzystuje czujnik nachylenia, by wykryć położenie lunety celowniczej Z8i w pozycji do strzału. Pozwala to oszczędzić baterię i wydłużyć jej czas pracy w urządzeniu. Doskonały układ optyczny generuje niezwykłą ostrość obrazu nawet w warunkach słabego oświetlenia i o zmierzchu. Z8i gwarantuje rewelacyjną ostrość obrazu zarówno przy małych, jak i przy dużych powiększeniach. Z8i jest najlepszym dowodem na to, że luneta celownicza o szerokiej rozpiętości regulacji powiększenia i wyśrubowanych parametrach optycznych, może wyznaczać nowe standardy pod względem wzornictwa i ergonomicznej budowy. 

Swarovski 3.5-28x50 P to specjalistyczna luneta zaprojektowana pod kątem użytkowników preferujących duże powiększenia obrazu.  Maksymalne powiększenie x28 daje możliwość dokładnego obejrzenia szczegółów oraz precyzyjnego umieszczenia punktu w celu. Pozwala na upewnienie się co do formy parostków podczas polowania na rogacze. Jest to również znakomity wybór celownika na precyzyjny sztucer varmintowy. Obiektyw o średnicy 50 mm wraz z transmisją w układzie optycznym na poziomie 93% umożliwiają polowanie w trudnych warunkach oświetleniowych. Swarovski Z8i 3.5-28x50 P jest lunetą dla tych myśliwych, dla których duże powiększenie obrazu to podstawa komfortu podczas oddawania strzału.  . 

Do wyboru są trzy siatki celownicze oraz wersja z lub bez szyny. Opcjonalne zewnętrzne bębny balistyczne oraz specjalistyczne siatki celownicze pozwalają na przygotowanie tej lunety pod kątem strzelectwa długodystansowego. Z8i 2-16x50 P sprawdzi się znakomicie również na polowaniach poza granicami naszego kraju gdzie strzały na ponad 200m nie są rzadkością.

 

SPECYFIKACJA

 
Powiększenie 3.5-28
Średnica obiektywu 50 mm
Źrenica wyjściowa 8.1-1.8
Odsunięcie źrenicy 95 mm
Pole widzenia na 100 m 12.1-1.5 m
Kątowe pole widzenia 6.9-0.9
Regulacja dioptrii  -3 to +2
Transmisja światła 93 %
Powłoki soczewek FMC
1 Klik 10mm na 100m
Zakres regulacji bębnów 1.4m/0.7m na 100m
Regulacja paralaksy 50-∞
Długość lunety 381 mm
Masa 665 bez szyny / 665 z szyną
Średnica Tubusu 30 mm
Funkcjonowanie w temperaturach -20 °C / +55 °C
Przechowanie w temperaturach -30 °C / +70 °C
Wodoodporność  Tak
Wypełnienie azotem Tak
Regulacja podświetlenia punktu tryb noc: 0 - 32 / tryb dzień: 33 - 64
Siatki celownicze  4A-I,4W-I,BRX-I