Karabinek JP Enterprises JP5 All Purpose Ready Carbine (APC) kal. 9x19

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 1JP-JP5-TCAPC
 • Producent: JP Rifles
 • Kod producenta: JP5-TCAPC

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 18 900,00 zł brutto
 • 20 900,00 zł
 • Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o wypełnienie formularza pod przyciskiem "Zamów".

  Zamów

JP Enterprises

Na wewnętrznej stronie pudła, w którym jest zapakowany futerał z karabinem JP 15 znajdujemy dużą nalepkę podpisaną przez założyciela JP Enterprises – Johna Paula:

To nie jest po prostu karabin. To jest JP. To jest uosobienie karabinu – wymyślony i zaprojektowany przez profesjonalistów żeby spełnić ich oczekiwania. Nie pytaliśmy ile to może kosztować, ale jak dobrze może funkcjonować, jak precyzyjny może być i jak skonstruowany. Robimy każdy karabin jak gdyby nasze życie od niego zależało, ponieważ gdzieś, kiedyś Twoje życie może zależeć od JP.

Wielu doświadczonych strzelców często mówi, że w broni JP jest coś magicznego. John Paul w latach 90. przeanalizował i doskonale zdiagnozował sytuację platformy AR. Mały sens miały radykalne modyfikacje dobrej konstrukcji i robienie z niej, jak z AK, kolejnych galili czy beryli. Podstawą była jakość i współpraca zespołów karabinu. Broń jest szczególnym zespołem części poddawanych wyjątkowym obciążeniom dynamicznym i pracującym w wyjątkowo złych warunkach. JP tak dopracował zespoły kinematyczne AR, że funkcjonują dokładnie tak, jak powinny. Nic więcej. Oczywiście, mamy dostęp do dowolnych konfiguracji, różnych zespołów spustu, urządzeń wylotowych, radiatorów lufy, osłon itd., jednak nie zmienia to istoty rzeczy – każda kompilacja pracuje świetnie. Nie wiemy dlaczego, oprócz widocznej jakości nie ma w nich nic szczególnego, a strzelanie jest inne – bardziej „gładkie, miękkie” i skuteczne. Być może na tym polega magia JP.

Paradoksalnie, koncepcja wojskowego karabinu AR zatoczyła koło i poprzez strzelectwo sportowe wróciła do zastosowań służbowych. Bojowy AR stał się lepszy. John Paul projektuje najlepszą broń do sportu. Nikt nie osiągnął tak wiele doskonaląc to, co było już całkiem dobre w czasach Eugene Morrisona Stonera. W dodatku zrobił to tak, że zespoły są dostosowane do specyfikacji militarnej i mogą współpracować z częściami innych producentów w ramach ściśle zdefiniowanego standardu.

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Firma JP słynie z produkcji doskonałych karabinków, cieszących się wśród zaawansowanych strzelców zasłużenie dobrą opinią z uwagi na jakość wykonania, zastosowane rozwiązania techniczne (np. system Silent Capture Spring), kulturę pracy oraz wyjątkowy wygląd, który zawdzięczają charakterystycznemu, okrągłemu łożu. Nie jest to broń tania, plasuje się na wysokiej półce cenowej, ale za to otrzymuje się wyjątkowy, precyzyjnie działający i świetnie spasowany karabinek.

W bieżącym roku JP weszło także na rynek karabinków strzelających amunicja pistoletową 9 mm x 19 PARA (określanymi często skrótem PCC), ale było to wejście wyjątkowe.

Karabinki serii JP-5 to broń strzelająca amunicją pistoletową zbudowana w oparciu o konstrukcję popularnego karabinka AR, ale w odróżnieniu od większości PCC dostępnych na rynku zastosowano w nim oryginalne rozwiązania techniczne.

Nazwa linii PCC od JP nie jest przypadkowa – cyfra 5 oznacza bowiem nawiązanie do pistoletów maszynowych MP-5, bowiem w karabinku PCC JP zastosowano mechanikę bardzo podobną do tej znanej z niemieckiego pistoletu maszynowego. JP-5 jest bowiem karabinkiem strzelającym amunicją pistoletową, działającym na zasadzie odrzutu zamka półswobodnego otwieranego z opóźnieniem za pomocą układu rolek.JP-5 jest więc de facto pistoletem maszynowym MP-5 opakowanym w obudowę AR-15 i wyprodukowanym zgodnie ze standardami JP. Co więcej, do zastosowanego układu pasują części od MP-5 dostępne na rynku oraz części do karabinków rodziny AR-15, w tym np. Silent Capture Spring.

Dzięki zastosowaniu takiego układu konstrukcyjnego uzyskano broń lekką, charakteryzującą się niższą masą niż „klasyczne” karabinki PCC działające na zasadzie odrzutu zamka swobodnego, a dodatkowo działającą bardzo płynnie i pozwalającą na znacznie szybsze ostrzeliwanie celów z uwagi na mniejsze siły oddziałujące na strzelającego.

Karabinki zasilane są z magazynków pasujących do pistoletów Glock, zaś ergonomicznie odwzorowują dokładnie platformę AR-15, stanowią więc idealne narzędzie do tańszego treningu strzeleckiego.

JP-5 All Purpose Carbine jest podstawową konstrukcją serii JP-5 i jest przeznaczony dla wszystkich strzelców używających karabinków AR w kalibrze .223 jako alternatywa do tańszego treningu oraz do zastosowań sportowych. Broń charakteryzuje się lufą o profilu light, długości 14,5” z teflonową powłoką, zakończoną hamulcem wylotowym JP Tactical Compensator (ze względu na amerykańskie przepisy kompensator jest zakołkowany). Skok gwintu wynosi 1:10.

Lufa praktycznie na całej długości zakryta jest charakterystycznym dla JP łożem Mk III Rapid Configuration o okrągłym profilu i długości 12,5”.

Karabinek w standardzie wyposażono w rękojeść przeładowania Radian Raptor, kolbę Hogue Overmolded Carbine, a także ergonomiczny chwyt pistoletowy również firmy Hogue.

W broni zastosowano precyzyjny mechanizm spustowy o oporze około 3,5 funta.

 

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Masa: 2,72kg
Kaliber: 9x19
Długość: 80 cm kolba zsunięta
Gwint: 1/10
Urządzenie wylotowe: kompensator jp tactical compensator
Długość lufy: 14.5"
Profil lufy: light contour
Wykończenie lufy: black teflon
Zastosowanie: Strzelectwo rekreacyjne, Strzelectwo sportowe, Strzelectwo bojowe, Strzelectwo dynamiczne
Łoże: 12,5", mk iii rapid configuration
Szkielet: Machined billet JP-5™ G940 receiver set
Napinacz: Radian Raptor top-charge handle
Kolba: hogue overmolded carbine
Urządzenie powrotne: 9mm JP-5™ Silent Captured Spring
Mechanizm spustu: 3,5-4 lbs
Chwyt: hogue
W zestawie: zestaw akcesoriów jp
Gwarancja: 2 lata