Karabinek JP Enterprises JP5 Steel Challange (SCC) kal. 9x19

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 1JP-JP5-TCSCC
 • Producent: JP Rifles
 • Kod producenta: JP5-TCSCC

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 26 900,00 zł brutto
 • 23 900,00 zł
 • Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o wypełnienie formularza pod przyciskiem "Zamów".

  Zamów

JP Enterprises

Na wewnętrznej stronie pudła, w którym jest zapakowany futerał z karabinem JP 15 znajdujemy dużą nalepkę podpisaną przez założyciela JP Enterprises – Johna Paula:

To nie jest po prostu karabin. To jest JP. To jest uosobienie karabinu – wymyślony i zaprojektowany przez profesjonalistów żeby spełnić ich oczekiwania. Nie pytaliśmy ile to może kosztować, ale jak dobrze może funkcjonować, jak precyzyjny może być i jak skonstruowany. Robimy każdy karabin jak gdyby nasze życie od niego zależało, ponieważ gdzieś, kiedyś Twoje życie może zależeć od JP.

Wielu doświadczonych strzelców często mówi, że w broni JP jest coś magicznego. John Paul w latach 90. przeanalizował i doskonale zdiagnozował sytuację platformy AR. Mały sens miały radykalne modyfikacje dobrej konstrukcji i robienie z niej, jak z AK, kolejnych galili czy beryli. Podstawą była jakość i współpraca zespołów karabinu. Broń jest szczególnym zespołem części poddawanych wyjątkowym obciążeniom dynamicznym i pracującym w wyjątkowo złych warunkach. JP tak dopracował zespoły kinematyczne AR, że funkcjonują dokładnie tak, jak powinny. Nic więcej. Oczywiście, mamy dostęp do dowolnych konfiguracji, różnych zespołów spustu, urządzeń wylotowych, radiatorów lufy, osłon itd., jednak nie zmienia to istoty rzeczy – każda kompilacja pracuje świetnie. Nie wiemy dlaczego, oprócz widocznej jakości nie ma w nich nic szczególnego, a strzelanie jest inne – bardziej „gładkie, miękkie” i skuteczne. Być może na tym polega magia JP.

Paradoksalnie, koncepcja wojskowego karabinu AR zatoczyła koło i poprzez strzelectwo sportowe wróciła do zastosowań służbowych. Bojowy AR stał się lepszy. John Paul projektuje najlepszą broń do sportu. Nikt nie osiągnął tak wiele doskonaląc to, co było już całkiem dobre w czasach Eugene Morrisona Stonera. W dodatku zrobił to tak, że zespoły są dostosowane do specyfikacji militarnej i mogą współpracować z częściami innych producentów w ramach ściśle zdefiniowanego standardu.

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Firma JP słynie z produkcji doskonałych karabinków, cieszących się wśród zaawansowanych strzelców zasłużenie dobrą opinią z uwagi na jakość wykonania, zastosowane rozwiązania techniczne (np. system Silent Capture Spring), kulturę pracy oraz wyjątkowy wygląd, który zawdzięczają charakterystycznemu, okrągłemu łożu. Nie jest to broń tania, plasuje się na wysokiej półce cenowej, ale za to otrzymuje się wyjątkowy, precyzyjnie działający i świetnie spasowany karabinek.

W bieżącym roku JP weszło także na rynek karabinków strzelających amunicja pistoletową 9 mm x 19 PARA (określanymi często skrótem PCC), ale było to wejście wyjątkowe.

Karabinki serii JP-5 to broń strzelająca amunicją pistoletową zbudowana w oparciu o konstrukcję popularnego karabinka AR, ale w odróżnieniu od większości PCC dostępnych na rynku zastosowano w nim oryginalne rozwiązania techniczne.

Nazwa linii PCC od JP nie jest przypadkowa – cyfra 5 oznacza bowiem nawiązanie do pistoletów maszynowych MP-5, bowiem w karabinku PCC JP zastosowano mechanikę bardzo podobną do tej znanej z niemieckiego pistoletu maszynowego. JP-5 jest bowiem karabinkiem strzelającym amunicją pistoletową, działającym na zasadzie odrzutu zamka półswobodnego otwieranego z opóźnieniem za pomocą układu rolek.JP-5 jest więc de facto pistoletem maszynowym MP-5 opakowanym w obudowę AR-15 i wyprodukowanym zgodnie ze standardami JP. Co więcej, do zastosowanego układu pasują części od MP-5 dostępne na rynku oraz części do karabinków rodziny AR-15, w tym np. Silent Capture Spring.

Dzięki zastosowaniu takiego układu konstrukcyjnego uzyskano broń lekką, charakteryzującą się niższą masą niż „klasyczne” karabinki PCC działające na zasadzie odrzutu zamka swobodnego, a dodatkowo działającą bardzo płynnie i pozwalającą na znacznie szybsze ostrzeliwanie celów z uwagi na mniejsze siły oddziałujące na strzelającego.

Karabinki zasilane są z magazynków pasujących do pistoletów Glock, zaś ergonomicznie odwzorowują dokładnie platformę AR-15, stanowią więc idealne narzędzie do tańszego treningu strzeleckiego.

JP-5 Steel Challenge jest wyspecjalizowaną konstrukcją serii JP-5 zoptymalizowaną pod konkurencje Steel Challenge, charakteryzujący się zmniejszoną masą i przeznaczony dla zawodników startujących w zawodach wyższej rangi. Broń wyposażona jest w sportową, polerowaną lufę Supermatch, wykonaną ze stali nierdzewnej, o profilu light, długości 14,5”, zakończoną bardzo efektywnym tytanowym urządzeniem wylotowym Titanium Competition Series Compensator (ze względu na amerykańskie przepisy kompensator jest zakołkowany). Skok gwintu wynosi 1:10.

Lufa praktycznie na całej długości zakryta jest łożem M-LOK Series o długości 12,5”.

Karabinek w standardzie wyposażono w rękojeść przeładowania Radian Raptor, kolbę Mission First Battlelink, a także ergonomiczny chwyt pistoletowy również firmy Hogue. W borni zastosowano urządzenie powrotne Silent Capture Spring oraz precyzyjny mechanizm spustowy o oporze około 3,0 funtów.

JP-5 Steel Challenge charakteryzuje się wyjątkowo niską masą całego zestawu, co ułatwia operowanie bronią, płynną pracą, minimalnym oddziaływaniem na strzelca i umożliwia bardzo szybkie oddawanie strzałów oraz błyskawiczną zmianę celów na torze.

 

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Masa: 2,58kg
Kaliber: 9x19
Długość: 80 cm kolba zsunięta
Gwint: 1/10
Urządzenie wylotowe: Titanium Competition Series Compensator
Długość lufy: 14.5"
Profil lufy: light contour
Wykończenie lufy: polerowana stal nierdzewna
Zastosowanie: Strzelectwo rekreacyjne, Strzelectwo sportowe, Strzelectwo bojowe, Strzelectwo dynamiczne
Łoże: M-LOK Series 12,5"
Szkielet: Jp-5
Napinacz: Radian Raptor top-charge handle
Kolba: Mission First Tactical BATTLELINK
Urządzenie powrotne: 9mm JP-5™ Silent Captured Spring
Mechanizm spustu: 3.0-3.5 lbs.
Chwyt: hogue
W zestawie: zestaw akcesoriów jp
Gwarancja: 2 lata