Karabinek JP Enterprises JP-15 Professional Ready Rifle

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 1JP3-GLAD-PRO
 • Producent: JP Rifles
 • Kod producenta: RR-JP15PRO

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 16 900,00 zł brutto
 • 15 900,00 zł
 • Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o wypełnienie formularza pod przyciskiem "Zamów".

  Zamów

JP Enterprises

Na wewnętrznej stronie pudła, w którym jest zapakowany futerał z karabinem JP 15 znajdujemy dużą nalepkę podpisaną przez założyciela JP Enterprises – Johna Paula:

To nie jest po prostu karabin. To jest JP. To jest uosobienie karabinu – wymyślony i zaprojektowany przez profesjonalistów żeby spełnić ich oczekiwania. Nie pytaliśmy ile to może kosztować, ale jak dobrze może funkcjonować, jak precyzyjny może być i jak skonstruowany. Robimy każdy karabin jak gdyby nasze życie od niego zależało, ponieważ gdzieś, kiedyś Twoje życie może zależeć od JP.

Wielu doświadczonych strzelców często mówi, że w broni JP jest coś magicznego. John Paul w latach 90. przeanalizował i doskonale zdiagnozował sytuację platformy AR. Mały sens miały radykalne modyfikacje dobrej konstrukcji i robienie z niej, jak z AK, kolejnych galili czy beryli. Podstawą była jakość i współpraca zespołów karabinu. Broń jest szczególnym zespołem części poddawanych wyjątkowym obciążeniom dynamicznym i pracującym w wyjątkowo złych warunkach. JP tak dopracował zespoły kinematyczne AR, że funkcjonują dokładnie tak, jak powinny. Mamy dostęp do dowolnych konfiguracji, różnych zespołów spustu, urządzeń wylotowych, radiatorów lufy, osłon itd., jednak nie zmienia to istoty rzeczy – każda kompilacja pracuje świetnie. Nie wiemy dlaczego, oprócz widocznej jakości nie ma w nich nic szczególnego, a strzelanie jest inne – bardziej „gładkie, miękkie” i skuteczne. Być może na tym polega magia JP.

Paradoksalnie, koncepcja wojskowego karabinu AR zatoczyła koło i poprzez strzelectwo sportowe wróciła do zastosowań służbowych. Bojowy AR stał się lepszy. John Paul projektuje najlepszą broń do sportu. Nikt nie osiągnął tak wiele doskonaląc to, co było już całkiem dobre w czasach Eugene Morrisona Stonera. W dodatku zrobił to tak, że zespoły są dostosowane do specyfikacji militarnej i mogą współpracować z częściami innych producentów w ramach ściśle zdefiniowanego standardu.

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

JP 15 PRO jest klasycznym aerem przeznaczonym do pracy w najtrudniejszych warunkach. Kryteria determinujące użyteczność broni w zastosowaniach taktycznych są dwa – proste i często zaskakująco trudne do spełnienia. Broń musi być niezawodna i skuteczna.

Ciężkie suwadło FMOS użyte w JP 15 PRO ma masę mniejszą (312 g) od suwadła typowego dla AR. To jest serce karabinu samopowtarzalnego. Jego praca i dostrojenie do energii otrzymywanej z naboju zapewnia niezawodność. Kalkulacja jest prosta: im cięższe suwadło, tym więcej energii potrzeba do wykonania przez nie pracy, tym większy margines tolerancji, ale kosztem szybkości, siły odrzutu (podrzutu) i narzutu broni. Regulowany blok gazowy JP pozwala w pewnym zakresie tą energią dysponować. Jednak zawsze w ramach bardzo precyzyjnie określonej amunicji, przy założonej względnej czystości części współpracujących. W warunkach taktycznych, do których JP 15 PRO jest przeznaczony, może to stanowić problem. Dlatego wskazane jest lekkie „przegazowanie” karabinu.

Kinetyka elementów ruchomych JP jest tylko częścią zagadnienia. Drugą jest płynność wynikająca z jakości i staranności procesów wykończenia powierzchni współpracujących. To, co otrzymujemy od JP jest bez zarzutu. Technologia QPQ ma właściwości samosmarujące, minimalizuje tarcie i ogranicza przywieranie zanieczyszczeń. Nie zwalnia nas to oczywiście z konieczności czyszczenia i delikatnego smarowania części. Precyzja wykonania wpływa również na znacznie mniejsze zużycie eksploatacyjne broni i w efekcie – niezawodność.

JP 15 PRO jest karabinem służbowym zbudowanym na bazie doświadczeń wyniesionych ze strzelectwa dynamicznego. Jednostopniowy mechanizm spustu pracuje doskonale z niedużym oporem 1,6-1,8 kg. Bezpiecznik manualny został zdublowany na prawą stronę, a chwyt pistoletowy Magpul można dostosować do dłoni i własnych upodobań wymiennymi wkładkami. Na typowej dla JP prostej rurze łoża (15,5" JP MK III Rapid Configuration XL) mamy długą szynę picatinny i bardzo dobre, składane przyrządy celownicze MBUS. Standardowa jest również magpulowska, sześciopozycyjna kolba. W odróżnieniu od broni do sportu, na lufie zamontowano niewielkie urządzenie wylotowe JP Tactical Compensator.

JP 15 PRO nie jest hybrydą. Jest spójnym, konsekwentnie przemyślanym i zaawansowanym technologicznie karabinem.

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Specyfikacja

Masa: 3.4 kg
Kaliber: 5,56x45 mm, .223 remington
Długość: 84 cm kolba zsunięta
Gwint: 1/8
Urządzenie wylotowe: kompensator jp tactical compensator
Długość lufy: 16"
Profil lufy: light contour
Lufa: jp supermatch
Wykończenie lufy: black teflon
Blok gazowy: jp detent adjustment
Rozpraszacz ciepła: jp thermal dissipator
Muszka: magpul buis
Szczerbinka: magpul buis
Zastosowanie: Strzelectwo sportowe, Strzelectwo bojowe, Strzelectwo dynamiczne
Łoże: mk iii rapid configuration hand guard xl
Zamek: jp enhancedbolt
Suwadło: jp fmos bolt carrier
System gazowy: Mid
Napinacz: radian raptor LT
Kolba: magpul ctr carbine
Urządzenie powrotne: silent captured spring
Chwyt: magpul miad grip
W zestawie: zawieszenie taktyczne, zestaw akcesoriów jp
Gwarancja: 2 lata