Pistolet Springfield Armory 1911 Emissary k.9mm

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 1SA-PX9217L
 • Producent: Springfield Armory
 • Kod producenta: PX9217L

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 9 490,00 zł brutto
 • 8 490,00 zł
 • Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o wypełnienie formularza pod przyciskiem "Zamów".

  Zamów

Historia Springfield Armory Inc. z siedzibą w Geneseo w stanie Illinois jest ciekawa, ponieważ powstała ona zaledwie w 1974 roku, a jednocześnie nawiązuje do tradycji najstarszej amerykańskiej, rządowej wytwórni broni Springfield Armory (United States Armoury and Arsenal at Springfield) ze Springfield w stanie Massachusetts istniejącej od 1777 roku i zamkniętej w roku 1968. Od początku firma jest zarządzana i pozostaje własnością rodziny Reese, która szczyci się uratowaniem historycznej nazwy i hasłem „The First Name in American Firearms”.

Jednak nie tylko nazwa świadczy o przywiązaniu do tradycji i amerykańskich wartości. Broń produkowana w firmie jest z jednej strony udoskonalonym, modyfikowanym i wykonanym w najwyższej jakości standardzie (1911, M1 Garand, M14, AR), z drugiej – zupełnie współczesną i perfekcyjnie dopracowaną designersko produkcją wykorzystującą tworzywa sztuczne (XD, Hellcat, Hellion).

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

1911 EMISSARY bezpośrednio wywodzi się i funkcjonalnie pozostaje stuprocentowym pistoletem Johna Mosesa Browninga sprzed stu lat. Jednak dość radykalnie zmieniono cechy użytkowe i ogólny wizerunek broni. Po prostu dostosowano klasyczną konstrukcję do oczekiwań współczesnego strzelca i warunków codziennego przenoszenia broni. Zupełnie inaczej zaprojektowano zewnętrzne powierzchnie zamka (Tri Top) dodając agresywne frezowania w przedniej części i podobnie dostosowano chwyt broni. Głębokie i mocne nacięcia zapewniają pewny kontakt dłoni z pistoletem. Okładki VZ Grips wykonano z tworzywa G10 zastępując tradycyjne drewno. Osłona spustu jest prostokątna i daje pewne oparcie dla dłoni podtrzymującej pistolet w momencie strzału. Górna powierzchnia zamka jest gęsto ryflowana (40 lpi) w celu redukcji refleksów światła, a trytowe przyrządy celownicze Sprinfield Armory U Dot gwarantują szybkie i intuicyjne uchwycenie celu w dowolnych warunkach oświetlenia. Zmieniono również profil spustu na prosty dostosowując go do obecnych oczekiwań użytkowników.

W dzisiejszym pistolecie o charakterze wybitnie defensywnym nie może zabraknąć również szyny do montażu celownika laserowego lub oświetlenia. Dodatkowym elementem mającym zasadniczy wpływ na celność i energię odrzutu jest grubościenna lufa 4.25” Bull Barrel. Przy szkielecie i zamku wykonanym ze stalowych odkuwek, EMISSARY pozostaje absolutnie niezawodnym i niezniszczalnym pistoletem gwarantującym sprawne działanie w każdych warunkach i w każdej sytuacji.

W 2021 roku Springfield Armory 1911 EMISSARY zdobył prestiżowa nagrodę Ballistic's Best Reader's Choice Awards za najlepszy pistolet klasy 1911.

 

Pistolet Springfield Armory 1911 Emissary na BH Blog

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Masa: 1,13kg
Kaliber: 9mm luger
Długość: 197mm
Gwint: 1/16
Długość lufy: 4,25"
Materiał lufy: kuta stal nierdzewna
Muszka: tritium/luminescent front
Szczerbinka: tactical rack u-notch rear
Materiał szkieletu: kuta stal nierdzewna
Materiał zamka: kuta stal węglowa
Chwyt: vz grips thin-line g10
Magazynek: 9-nabojowy
Gwarancja: 2 lata