Karabinek Adams Arms P2 k. 5.56NATO (.223 Rem) 16″

  • 9 890,00 zł
  • Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o wypełnienie formularza pod przyciskiem "Zamów".

    Zamów

 

Adams Arms dokonał rzeczy niebagatelnej – zaprojektował i opracował prosty, skuteczny i niezawodny system krótkiego skoku tłoka (Short Stroke Piston, Short Stroke System) gotowy do użycia w prawie każdym karabinie AR z tradycyjnym DI. Zestaw do samodzielnej wymiany był początkiem powstania obecnej oferty AA obejmującej kompletne karabiny w różnych kalibrach do .308 Winchester włącznie.

Firma Adams Arms z siedzibą w Brooksville na Florydzie szczyci się tym, że jej broń i wszystkie elementy są produkowane w USA. Obecnie w czasie rozproszonych procesów produkcji i różnych źródeł dostaw staje się to podstawą zaufania strzelców.

Systemy tłokowe Retro Fit Adams Arms są z powodzeniem wykorzystywane przez innych producentów broni i cieszą się zaufaniem odbiorców.

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

P2 Rifle 16" AARS jest pełnowymiarowym karabinem AR przeznaczonym do użytku taktycznego i dynamicznych strzelań sportowych. Dobre, składane mechaniczne przyrządy celownicze, szyna picatinny na pełnej długości i handguard AARS Adams Arms M-LOK Rail System pozwalają dowolnie doposażyć broń. Adams Arms zastosował modułowe urządzenie spustowe Rise Armament Rave 140, jednooporowe z siłą 1,6 kg i krótkim resetem cenione za jakość i rozsądną cenę.

Podstawą zastrzeżeń do stonerowskich karabinów AR jest system gazowy DI. Pomimo weryfikowanej przez dziesięciolecia sprawności do dziś budzi zastrzeżenia. Odpowiedzią na problemy z brudem suwadła jest system tłokowy. Eliminuje on obecność produktów spalania prochu w przestrzeni komory zamkowej i ogranicza przedmuchy. Adams Arms opracował proste i dobre rozwiązanie wydmuchu gazów do zamkniętej tulei tłoczyska nie zmieniając konstrukcji standardowego AR. 

Istotą konstrukcji jest system krótkiego skoku tłoka Retro Fit. W P2 Adams Arms, ze względu na ergonomiczną osłonę lufy, zamontował swój niski węzeł gazowy P Series Micro Adjustable. Pozwala on, przez łatwą regulację dostosować energię gazów konieczną do poprawnego działania systemu tłokowego z dowolną amunicją i ewentualnymi tłumikami. Blok ma pięć ustawień i dwa skrajne położenia umożliwiające demontaż. Działa w zakresach od 100%, przez 74%, 53%, 32% do 11%.

Połączenie sprawdzonej, niezawodnej automatyki systemu Adams Arms z koncepcją ergonomiczną i użytkową AR tworzy broń o potencjale do wykorzystania na różnych płaszczyznach, zarówno służbowych jak i sportowych uwzględniających dalszy dystans.

Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o kontakt telefoniczny 22 873 09 50 lub mailowy sklep@besthunters.pl

Producent: Adam Arms
Masa: 3,17 kg
Kaliber: 5,56x45 NATO
Długość: 83,8 cm (kolba zsunięta)
Skok gwintu: 1:7
Gwint: 1/2"-28
Wykończenie komory: anodowanie
Urządzenie wylotowe: tłumik płomienia a2
Długość lufy: 16"
Profil lufy: government
Lufa: .750"
Materiał lufy: Stal 4150 chromowo molibdenowo wanadowa
Wykończenie lufy: QPQ
Blok gazowy: P Series Micro Adjustable 5 pozycji
Muszka: Williams Metal Flip-Up
Przeziernik: Williams Metal Flip-Up
Łoże: AARS Adams Arms M-LOK Rail System
Wykończenie szkieletu: odkuwka 7075-T6, typ III klasa II, anodowane
System gazowy: DP
Napinacz: radian raptor, dwustronna
Mechanizm spustu: Rise Armament Rave 140
Chwyt: Ergo Grip
W zestawie: jeden magazynek, torba do przenoszenia broni
Gwarancja: 2 lata