Karabinek POF Renegade Plus SBR 10,5" Burnt Bronze

  • 12 590,00 zł
  • Uprzejmie informujemy, że ten produkt koncesjonowany jest jedynie prezentacją oferty. W celu potwierdzenia jego dostępności prosimy o wypełnienie formularza pod przyciskiem "Zamów".

    Zamów

Patriot Ordnance Factory, Inc (POF-USA) to wiodący producent broni palnej z siedzibą w Phoenix w Arizonie. Produkty POF są doceniane przez wszystkich strzelców na całym świecie, ze względu na jedne z najlepiej wykonanych karabinków bazujących na platformie AR15. Ponad to broń od POF od zawsze cechuje duża precyzja i celność przy niesamowitej kulturze pracy karabinków DI oraz DP. Kształt ich karabinków jest synonimem jakości i niepowtarzalności.

W języku polskim słowo „renegat” jest wyjaśniane jako „zaprzaniec, przeniewierca, odstępca, zdrajca, odszczepieniec”. W wypadku Renegade+ SBR z lufą 10,5” to tłumaczenie w najmniejszym stopniu nie odzwierciedla rzeczywistości. Renegade+ jest po prostu karabinem AR z lufą długości 10,5” i łożem 9” z systemem gazowym Direct Impingement o małej masie i znacznie zwiększonej manewrowości.

DI zostało uzupełnione regulowanym, dziewięciopozycyjnym blokiem gazowym z prostą rurką niwelującą przegrzanie w krytycznych miejscach wygięcia. Nakrętka mocująca lufę została powiększona, jest znacznie sztywniejsza i dzięki wykonaniu ze stopu aluminium spełnia rolę radiatora odprowadzającego ciepło z przestrzeni stożka przejściowego. Kolejną modyfikacją jest rowkowanie komory nabojowej. POF określa to jako E2 dual-extraction. Cztery kanały odprowadzają część gazów prochowych wyrównując ciśnienie i w pewien sposób „wypychają łuskę” wspomagając pazur wyciągu. Koncepcja nawiązuje do znanych, sprawdzonych i nieco zapomnianych rowków Revellego. Kinetyka pracy suwadła została poprawiona dzięki zastosowaniu dwóch oryginalnych rozwiązań: łożyskowanego trzpienia sterującego i zręcznie przedłużonej rury buforowej. Ograniczenie tarcia na krzywce w sposób oczywisty poprawia sprawność działania rygli zamka. Występ rury buforowej pozwala liniowo prowadzić suwadło eliminując próg pomiędzy komorą zamkową i zespołem oporopowrotnym.

Komora spustowa, lower POF Gen 4, jest niższa, ma mniejszą masę, powiększony kabłąk osłony spustu, zdublowane manipulatory i znacznie zmodyfikowaną ergonomię. Chwyt pistoletowy jest bardziej pionowy, zgodny z obowiązującą obecnie tendencją w designie AR. POF stosuje ciekawie zaprojektowaną podkładkę mocowania rury buforowej z obrotową szybkozłączką QD do mocowania zawiesia.

Poza tym: doskonała lufa, ciekawe urządzenie wylotowe, popularny kaliber i jedna z najlepszych małych kolb Mission First Tactical Minimalist przekonują, że Renegade+ Rifle jest po prostu gruntownie przeprojektowanym, ulepszonym karabinem AR DI. Nie jest zaprzańcem.

Jest to broń do specyficznych zastosowań i strzelań dynamicznych w wymuszonych sytuacjach.

Producent: POF
Masa: 2,85 kg
Kaliber: 5,56 mm NATO, .223 remington
Długość: 71 cm
Skok gwintu: 1:7
Urządzenie wylotowe: szczelinowy tłumik płomienia
Długość lufy: 10,5"
Materiał lufy: Stal 4150 chromowo molibdenowo wanadowa
Wykończenie lufy: azotowanie
Blok gazowy: regulowany, dziewięciopozycyjny
Napinacz: obustronny
Kolba: MFT
Mechanizm spustu: 3,5 lbs MATCH GRADE
Bezpiecznik: obustronny
Gwarancja: 2 lata